Kovács Niki a Hungaroringi EB futamról

Mint minden EB futamon, most is csütörtök délután kezd?dött a program a fizet?s szabadedzésekkel. Ez a kétszer negyven perc számomra leginkább a futóm? beálltásával telt. A tavasszal szerzett adatokat nem tudtuk használni, hisz erre a futamra nyolc kilóval le kellett nehezíteni a motoromat. Mindezt azért, mert az EB-n van egy minimum súlyhatár, amit a versenyz?knek a motorral és minden felszerelésükkel együtt el kell érniük. Ez a súly (egész pontosan tömeg) pedig 136 kg. Az én mindösszesen 46 kilóm pedig nem sokat tesz ehhez hozzá…

Szóval nyolc kiló ólom az ülés alatt és a kormányrudakban megváltoztatja a motor viselkedését a kanyarokban. Ráadásul a plusz súly mellé nem jött plusz lóer? a motorba, s?t nyilván csak lassabb lett, ami szintén nem segített hozzá a jó körid?khöz.

Pénteken már sikerült megjavítanom a tavaszi AA versenyen futott id?met több mint egy másodperccel.

Szombaton az els? id?mér?n begy?jtöttem az idei els? és reményeim szerint utolsó esésemet. Szerencsére nem volt komoly, az utolsó el?tti, balos kanyarban elment a motor hátulja. A sportbíró segítségével újraindítottuk a motort, ami nem volt egyszer? mutatvány, mivel letört a kuplungkar. Bementem a boxba, még 13 perc volt hátra. Gyors motortakarítás, kuplungkar-csere és idomragasztás után még két körre vissza tudtam menni. Délután sikerült javítanom, ezzel megfutottam az itteni legjobb id?met (2’03’2). Szerintem tudtam volna még jobbat menni, de az esés miatt nagyon bizonytalan voltam a balos kanyarokban.

Az esés után Csaba megfürdette a motort.

Úgy terveztem, hogy ha a versenyen sikerül végig 03-as köröket futnom, vagy esetleg javítanom egy kicsit, már elégedett leszek. Sajnos a már korábban említett h?ség miatt nem tudtam javítani, s?t, csak 04-es köreim voltak. Igaz azt végig tudtam tartani, nem ingadoztam, és ez mindenképpen pozitív. Akárcsak a rajtom, ami igen jól sikerült. A 25. (utolsó) helyr?l kb. 16-nak fordultam. Az els? néhány körben tudtam tartani a többiekkel az iramot, aztán szép lassan leszakadtam. Végül 21-ként intettek le.

A következ? megmérettetés szintén egy EB futam lesz Rijekában, majd rögtön az azt követ? héten AA verseny lesz ugyanott.