Laguna Seca: Vermeulené a pole

Chris Vermeulen, a szombati pole id?mér? gy?ztese nem el?ször jár Laguna Secában: 2004-ben, superbike nagydíjon mindkét futamot megnyerte. A Suzuki-Bridgestone kombináció pedig úgy t?nik, üt?képes, pole-t ér? körid?t futni mindenesetre hatékony társa volt a kék motor az ‘ismer?s’ ausztrálnak. John Hopkins az ötödik helyre volt jó a hazai futam el?tt, de az els? rajtkockákban biztosan az angol lesz a hivatalos nyelv.

Colin Edwards a második gyári Yamaháján, amellyel MotoGP-s versenyz?ként búcsúzik Kaliforniától. Els? soros ezenkívül a pénteki leggyorsabb, Kenny Roberts a KR211V nyergében. Dani Pedrosa a második sort nyitja majd meg, a nagy esélyesnek tartott Nicky Hayden pedig úgy hatodik, hogy a turnus utolsó perceiben el?zték be jó köreikkel az ellenfelek, egyébként második lett volna. A szombati szabadedzést nyerte a 69-es számú hondás, remek formában van az RCV-vel… ami meg az edzést illeti, ez még mindig jobb rajtpozíció, mint Valentino Rossié, aki Stoner, Nakano és Melandri mögül a tizedik helyr?l rajtolhat.

Érdekes, hogy amíg a Bridgestone-talpas Suzukinak és a Nakano révén mégis képviselt Kawasakinak fekszik a pálya, addig a Ducati történelmi mélyponton van Capirossi 13., illetve Gibernau 16. pozíciójával.