Le Mans: Team Toth Hungary

Le Mans GP, 1. nap

A reggeli edzésen némi technikai probléma adódott Imi motorjával. Mikor kiment, a kuplung nem m?ködött rendesen, csúszott. Miután ezt megjavították, Imi kiment és pár jó kör után megakadt a motorja, így az edzés számára befejez?dött. Bár az után a nyolc kör után amit megtett a 16. helyen állt, az edzésb?l fennmaradt fél óra eltelte után az utolsó azaz 41. helyre csúszott vissza.

Vincent is elég hátul végzett, ám ez érteht? a Kínában elszenvedett balesete utáni állapotában. A lábán a seb egyenl?re még teljesen nyitott, és amint valamennyire visszan? a hús, b?rátültetést fognak végezni rajta. Dr. Costa ellenezte az indulását, de ennek ellenére vállalta, hogy motorra ül, és leküzdve a fájdalmait próbál minél eredményesebben szerepelni. Ez a délutáni id?mér?n sikerült is neki, nagyon szépen teljesített, folyamatosan javított, majd lefaragta a reggeli 7 mp-es hátrányát 3 körülire, amivel a 32.

Imi is nagyon jól ment az id?mér?n, mint elmondta nagyon tetszik neki az új rugózás, amit a f?szerelõ fejlesztett ki neki. Körröl-körre javított, sokáig a 17. volt.
Végül a 23. helyen végzett, 1,9 mp-cel lemaradva az élen álló Mika Kalliótól, aki a mai leggyorsabb idejével még mindig 3 mp-cel lassabb, mint tavaly Barbera. Ez azt jelenti, hogy ha holnap is kedvez az id?járás, melegebb is lesz, akkor még jelent?sen fog gyorsulni a mez?ny. 1,44-en belül 10, 1,45-ön belül 13 és 1,46-on belül 11 versenyz? végzett, úgyhogy holnapra is az ezredek harca várható.

Le Mans GP, 2. nap

Hajnalban hatalmas záporra ébredt a paddock. Sajnos a reggeli edzésen még mindig szemerkélt az es? és a pálya is vizes volt. A Team Toth Hungary versenyz?i a biztonságra törekedtek reggel, Vincent a fájós lába miatt nem kockáztatott egy esetleges esést, Iminek pedig nem sikerült tökéletesre a vizes futóm?-beállítás, csúszkált a hátulja. Mindezek ellenére az id?mér? nagyon jól alakult. Imi egy tökéletesen beállított motorra ülhetett, mint elmondta a futóm?ve most nagyon jó. Nagyon tetszik neki ez az újfajta beállítás, úgyhogy a jöv?ben is ennél maradnak. A motort egy kicsit gyengének érezte, bár top speedre mindketten az er?s középmez?nyben vannak. Végül a mai napon 15. lett, holnap pedig a 19. helyr?l várhatja a rajtot.

Vincent szépen teljesített az id?mér?n, 1 mp-et javított a tegnapi idején és ezzel a 25. helyen végzett. Sajnos a lába egyre jobban fáj, de azt mondta, most már nem adja fel, holnap nem lesz semmi gond! Egy jó rajtra számít, és szeretne a 28. rajthelyénél minél el?rébb végezni. Mindketten száraz versenyt remélnek holnapra.

Le Mans GP, verseny

Megvolt az áhított szaraz futam, szerencsere az id?járás megkímélt bennünket! A csapat egyik szeme sír a másik viszont nagyon boldog. Végre megtört a jég, és Imi fantasztikus versenyzéssel a 9. helyre hozta be a gépet! Nagyon jól rajtolt, az els? szakaszon 12.-ként fordult, de aztán a kanyarokban való tolongás következtében visszacsúszott a 16.-ra. Majd körr?l körre szépen jött fel a 10. helyig, amit biztosan tudott tartani, mert Poggiali jócskán elmaradt mögötte. Ezért Imi okos versenyzéssel a biztonságra törekedett és végig 1.45 kozepet körözött. Aztán Lai kiállásával a 9. helyre kerult és Poggiali er?sen elkezdte támadni. Ezt betáblazták neki, úgyhogy belehúzott és elkezdett 1.45.0-at körözni és bejött a 9. 7 VB-pontot hozó helyre.

‘Most is nagyon jó volt minden, nagyon hálás vagyok a csapatnak, hogy egy olyan üt?képes motort kaptam, amiben végre megbízhatok. Azt hiszem, eddig ez hiányzott és ezzel az új futóm?-beállítással már teljes összhangban vagyunk a motorommal!
Fantasztikus eredmény, hogy a harmadik Apriliásként és az els? nem gyári csapatként értünk célba! Remélem, ez megnyit végre olyan kapukat, amik el?ttünk zárva voltak és esélyt kapunk felzárkózni a gyári csapatok fejlettségéhez!

Vincent sajnos ismét esett, pedig egy rossz rajt utan szepén jött fel. Már a 23. volt, amikor Carchano el?tte bukott. Vincent kikerülte de a Malagutis Pirro már nem tudta ás fákezás nálkul ‘golyózta ki’ az épp korrigáló Vincentet. Ugyan a jobb oldalara esett, de szerencsére az állapota nem rosszabbodott.