Lorenzo méltó módon búcsúzott csapatától

Csapatot vált a volt világbajnok és bár az idei évben nem sikerült elhóditani a koronát, s?t csapattársa is legy?zte ?t, az összesítésben a valenciai futam egy gyönyör? búcsúajándék volt a Yamahának.

Motogp Valencia 2016 Lorenzo

Az egész hétvégén domináló Lorenzó könnyen szakadt el a mez?nyt?l és végig komoly el?nnyel motorozott az élen, amit folymatosan épített fel az els? körökt?l kezdve. A verseny els? szakaszában Iannone, Vińales, Rossi, Dovizioso és Márquez alkotta csoport követte az élen motorozó Yamahást. A 8-10. körökben folymatos volt a pozició váltás, miközben Pedrosa kényszer?lt kiszállni a versenyb?l.

Motogp Valencia 2016 Iannone

Rossi egy id?re maga mögött tudta az üldöz?ket, miközben Lorenzo el?nye elérte a verseny legmagasabb különbségét és b? 5 másodpercel vezetett. Ezután azonban Marquez és Iannone is magára talált és az élen haladó Lorenzo el?nye gyorsan apadni kezdett. Nagy szerepet játszott, hogy Lorenzo nem jól választott gumit és a verseny végére a gumi széle teljesen lemorzsolódott, így fokozatosan vesztett a tempójából. Végül 1.1 másodpercre apadt el?nnyel, de biztosan nyert honfitársa Marquez el?tt, harmadik a Ducatis Iannone, míg negyediknek az összetettben második helyen záró Rossi érkezett be a napos, 22°C h?mérséklet? versenyen.

Ez volt Lorenzo 156. Motogp rajtja és jelenlegi állás szerint utolsó a Yamahával, jöv?re már egy másik csapat pilótájaként láthatjuk a Ricardo Tormo-n.

A gy?ztes nyilatkozatában elárulta, hogy szerencséje volt mert Marquez a rajtnál beragadt és így kell? el?nyt tudott felépíteni. Rosszul választott gumit és a verseny felét?l drasztikusan veszített a tapadásból.