Marquez, az érinthetetlen

Az austini versenyen az élr?l Marc Marquez indulhatott, aki ezen a hétvégén is hozta a formáját, mégis ámulatba ejtett mindenkit. A pole pozíciót egy újabb rekorddal sikerült megszereznie, 2’02.773 volt a legjobb köre, ezzel a saját, tavaly beállított legjobbját (2’04.242) javította meg. Mögötte rajtolt Dani Pedrosa, majd Bradl, Espargaro, Lorenzo, Rossi, Crutchlow, Smith, Iannone és Dovozioso volt a rajtsorrend.

Lorenzo a verseny el?tt azt nyilatkozta, fizikailag tökéletesnek érzi magát, de hogy a fejében mi van, arról mélyen hallgatott. Ez sokat sejtet? volt, és most be is bizonyosodott, hogy mentálisan nem volt teljesen rendben. Az els? verseny eredménytelensége és úgy általánosan Marquez felbukkanása, aki mint valami kakukkfióka egy pillanat alatt kitolta az „új reménység” szerepköréb?l az ígéretesen fejl?d? Jorgét, nagy teher lehet a meglehet?sen öntudatos spanyol számára. Az austini futam rajtjánál ez a feszültség robbanhatott ki bel?le, amikor kiugrott, ez pedig maga után vonta a büntetését, át kellett hajtania a boxutcán, amivel az els?séget illet?en – csak úgy, mint Katarban – hatalmas el?nyt engedett Marqueznek.

Pedrosa igyekezett Marquez mögött maradni, ami többé-kevésbé sikerült is neki, de nem tudott beleszólni az ifjú világbajnok idei második gy?zelmébe, amivel ismét motorsport történeti mérföldk?höz értünk: Mick Doohan óta (1995) Marquez az els?, aki a királykategóriában az év els? két versenyét pole pozícióból nyeri meg. Pedrosa lelkesen mögötte, négy másodperc lemaradással lett a második.

MotoGP Grand Prix of the Americas

Dovizioso harmadik helyre behozott Ducatija kellemes meglepetés, jó ideje nem láttunk ilyet. Csapattársa, Cal Crutchlow számára nem alakultak ilyen jól a dolgok, ? egy esés miatt id? el?tt fejezte be a versenyt.

Stefan Bradl (LCR Honda MotoGP) két másodperccel maradt le a dobogó harmadik fokáról, miután maga mögé utasította a negyedik helyért folyó harcban Bradley Smith-t (Monster Yamaha Tech3). A hatodik helyen Pol Espargaro (Monster Yamaha Tech3) végzett. Andrea Iannone a hetedik helyen zárt, pedig a verseny elején a harmadik helyen is motorozott.

GALID668

Valentino Rossi is nagy reményekkel indult az austini futamnak, és bár a verseny elején még a dobogóért küzdött, kés?bb Yamahája lelassult, így csak a nyolcadik helyen ért célba. A kilencedik helyet Aleix Espargaro (NGM Forward Racing) szerezte meg, mögötte a rajtbüntetéssel összeszedett hátrányának köszönhet?en Lorenzo végzett, eddig sikerült felküzdenie magát a leintést megel?z? körre.

Nicky Hayden (Drive M7 Aspar) lett az Open kategória legjobbja, tizenegyedik, és az egyetlen befutó amerikai, mivel Colin Edwards (NGM Forward Racing) nem fejezte be a versenyt.

A GO&FUN Honda Gresini számára a hétvége kevésbé volt „fun”, mivel mindkét versenyz?jük, Alvaro Baustista és Scott Redding is elesett.