Marquez beérheti Doohan rekordját Misanóban

A brnói megingáson már túl is jutott Marc Marquez, Silverstone-ban igazi csatában Jorge Lorenzóval szemben megszerezte a 2014-es MotoGP szezonban tizenegyedik futamgy?zelmét. Még egy, és beéri Doohan tizenkettes rekordját.

„Klassz volt ismét a dobogó legfels? lépcs?jén állni Silverstone-ban, a csapat nagyszer? munkát végzett egész hétvégén. Most Misano következik, ami kisebb és lassabb pálya a naptárban szerepl? többinél.

Már péntekt?l keményen kell dolgoznunk, hogy megtaláljuk a megfelel? beállításokat, ezen a kanyargós pályán a féktávok különösen fontosak. Reméljük, az id? is jó lesz” – mondta a 21 éves Marquez, aki 2010-ben (125 cmł), 2011-ben (Moto2) és 2012-ben (Moto2) is gy?zött a Marco Simoncelliról elnevezett pályán, tavaly, els? királykategóriás évében azonban Lorenzo mögött csak második lett.

Marc Marquez Jorge Lorenzo Silverstone MotoGP 2014

Jelenleg 89 pont el?nnyel vezeti a világbajnokságot csapattársa, Dani Pedrosa el?tt. Ha Aragon után sikerül 100 pontra növelnie ezt az el?nyt, akkor megnyerte az idei világbajnoki címet.

Pedrosa Rossival szemben lemaradt a dobogóról legutóbb, el?nye az összetett második helyén az olasszal szemben csak tíz pont.

„Várom a misanói hétvégét. Itt mindig rengetegen vannak a három nap alatt, és az olasz rajongók remek hangulatot csinálnak. Remélhet?leg már péntekt?l jó lesz az id?, és jól alakulnak a dolgaink.

Ez egy rövid, de intenzív pálya sok el?zési lehet?séggel, és elég hepehupás, szóval a beállítások különösen fontosak. Remélem, izgalmas lesz a verseny!” – bizakodik Pedrosa.

Valentino Rossi számára különösen fontos a hétvégi GP.

„Mikor a Misano GP-hez érkezünk a versenynaptárban, mindig nagyon örülök. Ez különleges verseny számomra. Egyrészt mert csak tíz kilométerre van az otthonomtól, Tavulliától, és itt van a családom, minden barátom és a rajongóim, másrészt mert Misano az én pályám, szeretem ezt a helyet” – mondta a Movistar Yamaha MotoGP olasza, aki tavaly csak a negyedik lett itt, 15 másodperc lemaradással csapattársa, a futamgy?ztes Jorge Lorenzo mögött. Idén sokkal jobb formában vág neki a hazai versenynek, és nem lenne rossz ismét gy?ztesként látni a tavalyi Holland GP-gy?zelem után.

Valentino Rossi Dani Pedrosa Silverstone MotoGP 2014

„Megpróbáljuk már az els? napra tökéletesen felkészíteni a motort. Szeretnék elöl maradni, és küzdeni Jorgéval és Marc-kal. Silverstone-ban ismét dobogós lettem, most ugyanezt szeretném. Megteszek mindent. Remélem, az id?járás jó lesz már az els? edzésen is. Fontos, hogy száraz körülmények között tudjunk dolgozni és felkészíteni a motort. Készen állok a Misano GP-re!”

A második legjobb Yamaha pilóta, a világbajnokságban Rossi mögött 32 pont lemaradással a negyedik helyen álló Jorge Lorenzo az elmúlt három év három futamát megnyerte Misanóban, el?tte három alkalommal másodikként végzett. Ráadásul a kétszeres világbajnok idén a legutóbbi három fordulóban, Indianapolis-ban, Brnóban és Silverstone-ban is igen er?sen szerepelt, már csak egy gy?zelem hiányzik, amivel feltehetné a sorra a koronát.

„Úgy gondolom, jó úton járunk, ez látszott Silverstone-ban, és bár nem gy?ztünk, nagyszer? munkát végeztünk. Talán több volt a küzdelem, mert a hátsó gumi más volt, mint amit eddig használtunk.

Azt gondoltam, Silverstone ideális lesz az els? gy?zelmemhez, de a nagy várakozás ellenére nem sikerült. Misanóban jó lenne, de nem akarok rágörcsölni. Nem fogok ?rültséget csinálni, csak megteszek mindent, ami t?lem telik” – nyilatkozta nagy lelki nyugalommal Lorenzo.

„Ha nem gy?zök, egy dobogós hely is jó lenne. Szerintem idén most vagyunk a legjobb formánkban, a csapattal nagyszer? munkát végzünk. A motor rendben van, a misanói pálya pedig nagyon kedves a számomra, mert gyors és tele van gyors kanyarokkal.”