Martinez szerint Rossi minden id?k legjobbja

Ki minden id?k leggyorsabb pilótája? Úgy t?nik, Jorge Martineznek, az Aspar Aprilia f?nökének nincsenek kétségei. A spanyol As napilapnak adott nyilatkozatában a negyvennégy esztend?s valenciai Martinez, aki maga négy, 80 és 125 köbcentis kategóriákban elért bajnoki címet jegyez, Valentino Rossi technikai adottságairól áradozik. ‘? a motorsport történetének legkomplettebb versenyz?je. Hét világbajnoki címet nyert, minden lehetséges körülmény közepette, különféle kategóriákban gy?zött. Nyert vizesen, szárazon, volt, hogy sokkal gyengébb motorral is. Versenyeztem vele a távoli 1996-ban és 1997-ben is. Voltak gondok a pályán mutatott agresszivitásával, néhány futamon össze is akadtunk, de most már jó a viszonyunk. Egy nagyon intelligens srác.’

Jorge ‘Aspar’ szerint a tavalyi év bajnoki címe azon ment el, hogy Valentino nem készült fel eléggé a bajnokságra, megosztotta er?it az F1-re figyelés és a MotoGP között és keveset tesztelt – ez rányomta bélyegét az egész szezonjára. Ami az idei évet illeti, a spanyol szakember Pedrosát nevezi a bajnokesélyesek közé. ‘De ha nem javul az es?ben és az egy-egy elleni helyzetekben, akkor aligha okozhat gondot Rossinak.