Meghalt Luis Salom

Meghalt Luis Salom, a MotoGP Moto2-es versenyz?je péntek délután. A katalán versenypályán szenvedett balesetet, a hétvégi futam második szabadedzésén.

A 24 éves Luis elveszítette uralmát a motorja fölött a 12-es kanyarban. A baleset oka egyel?re ismeretlen, annyi tudható, hogy nem volt más versenyz? érintett a dologban.

Miután Salom a kanyart kiegyenesítve, az aszfaltozott bukótéren átszáguldva a leveg?vel felfújt kerítésbe csapódott, a ment?k hosszú ideig a pálya szélén próbálták stabilizálni az állapotát, ment?helikoptert is hívtak. Végül az állapota súlyosságára való tekintettel autóval szállították a közelben lév? kórházba. Érkezése után azonnal m?t?be vitték, de az orvosok legnagyobb er?feszítéseinek ellenére helyi id? szerint 16 óra 55-kor elhunyt.

Luis Salom Moto2

Luis Salom 2009-ben debütált a Gyorsasági-motoros Világbajnokságban Jerezben, a 125 köbcentis géposztályban. 25 alkalommal végzett dobogós helyen, kilenc alkalommal gy?zött Moto3-as futamon. 2012-ben második lett a Moto3 Világbajnokságban, egy évvel kés?bb harmadik, Maverick Vinales-szel és Alex Rims-szel meccseltek nagyot az utolsó, valenciai futamon.

A Moto2-ben 41 verseny során háromszor állhatott dobogóra, a legjobb eredménye az idei nyitó versenyen, Katarban megszerzett második hely volt.

Marco Simoncelli 2011-es elvesztése óta Luis Salom balesete az els? halállal végz?d?, a Moto2-es kategóriában Shoya Tomizawa volt eddig az egyetlen áldozat.

A hétvége hátralév? részében a Forma-1-es pályavonalon folytatódnak a versenyek.