MotoGP Assen: Dovizioso az es?s holland id?mér? legjobbja

Fantasztikus id?mér? edzést futott a MotoGP mez?nye A Holland TT-n, vizes pályán, Andrea Dovizioso szerezte meg a pole-t. a ducatis 0,7 másodperccel volt gyorsabb a tavalyi futam gy?ztesénél, Valentino Rossinál, a legjobb ideje 1:45.246 volt.

Ez Dovizioso negyedik pole pozíciója pályafutása során, és a harmadik, amit a Ducatival szerez. Legutóbb tavaly a katari futamon indulhatott az els? helyr?l.

MotoGP Assen Andrea Dovizioso Ducati 2016

A brit Scott Redding bebiztosította magának az els? soros indulást a Pramac Ducatin, ? volt a harmadik leggyorsabb. Neki ez az els? top hármas rajthelye a MotoGP-ben. Három tizeddel volt lassabb a legjobb köre Rossiénál.

A világbajnok Jorge Lorenzo a katalán nagydíjas nullázása után egyel?re nem találta meg a ritmust, a negyedik sorból rajtolhat holnap, a tizenegyedik helyr?l. Hátránya Dovizioso mögött 2,6 másodperc.

Marc Marquez alól a Q2-ben, a nyolcas kanyarban kicsúszott a Repsol Honda, így gyorsan robogóra pattant, hogy a boxban birtokba vegye kettes számú motorját. Végül a negyedik helyet tudta megszerezni. A harmadik szabadedzésen volt egy szép pillanata, mutatjuk:

A második sorban Marquez mellett Cal Crutchlow várja a holnapot, ami mellesleg a Holland TT történetében az els? vasárnap megrendezett futam lesz. Crutchlow mellett Yonny Hernandez szerzett magának helyet.

Dani Pedrosa nem jutott be a Q2-be, a gyári Hondával a 16. helyig jutott. Maverick Vinales a 12. az Ecstar Suzuki GSX-RR-rel.

A negyedik sorban Lorenzo és Vinales mell?l Danilo Petrucci indul holnap.

A harmadik sort Pol Espargaro kezdi a Monster Yamaha Tech M1-gyel, testvére, Aleix a nyolcadik a másik Suzukin, a pénteki edzést uraló Andrea Iannone el?tt.

Az olasz Iannone ennek ellenére az utolsó helyr?l kell rajtoljon, ez a büntetése, amiért Barcelonában összeütközött Lorenzóval.

Marquez falls on out-lap – then grabs a scooter and rides back to pits! #DutchGP #MotoGP Q2 @MarcMarquez93 pic.twitter.com/ysfCQPMTrI