MotoGP, Brno: Lorenzo gy?z, ezzel vezeti a világbajnokságot

Lorenzo idei ötödik gy?zelme az el?z? futam szó szerinti ismétlése volt, a hibátlanul motorozó Movistar Yamaha versenyz? vezetett minden kört. Honfitársa, Marc Marquez igyekezett tartani a lépést vele, de nem tudta legy?rni. Rossi a magányos harmadik.

Ezzel a két yamahás azonos, 211 ponttal áll az élen, de mivel Lorenzo öt futamgy?zelmet mondhat magáénak, Rossi pedig csak hármat, a spanyolt illeti az els? hely. Marquez 56 pontos hátránya 52-re csökkent.

A verseny a múlt hétvégi Indianapolis-i futamhoz hasonlóan kezd?dött. Lorenzo és Marquez elhúztak, miközben Rossi kivételes, els? soros rajtja ellenére csak ötödiknek jött el Bradley Smith és Andrea Dovizioso mögött. A második kör végére már ismét harmadik volt, de a két spanyol addigra már két másodperc el?nyt halmozott fel, ami egyre csak n?tt. Marquez sem tudott hozzászólni Lorenzo tempójához, a verseny közepét?l egyre jobban lemaradt mögötte.

Lorenzo lágyabb gumikeveréket választott, elöl és hátul medium gumi volt a motorján, Marquez a medium-hard párosítást választotta el?re és hátra, míg Rossi a hard-hard kombinációval vágott neki.

Ha a többiek arra számítottak, hogy Lorenzo lelassul a verseny kés?bbi szakaszában, hát tévedtek, egyre jobban elhúzott Marquez el?l, a leintéskor már 4,4 másodperc volt az el?nye. Rossi maradt a magányos harmadik, tíz másodperccel csapattársa mögött ért célba.

Miután leel?zték Bradley Smith-t, ?ket pedig lehagyta Rossi, a Ducati duó, Dovizioso és Iannone megvívták a saját csatájukat is a negyedik helyért, míg a verseny utolsó köreiben közéjük nem furakodott a sérült Dani Pedrosa. Dani, akinek a pénteki edzésen sérült meg a bal lába, mikor egy olajfolton highside-olt Hondájával egy hatalmasat, két körrel a leintés el?tt el?ször Doviziosót támadta. A páros többször pozíciót váltott, míg a kockás zászló végül Pedrosát intette le az ötödik helyen mindössze 0,075 másodperccel Dovi el?tt. Ezalatt Iannone – aki új idommal állt rajthoz Brnóban – csendesen bejött a negyedik helyre.

Smith az er?s kezdés után 20 másodperccel visszaesett, de így is ? volt a legjobb szatelit versenyz?, másfél másodperccel verte szintén Monster Tech 3 Yamahán ül? csapattársát, Pol Espargarót. A másik Espargaro fiú, Aleix egy hellyel, de húsz másodperccel bátyja mögötte ért be a Suzukival. A másik suzukis, Maverick Vinales pontszerz? helyen nagyszer?en motorozott, de kicsúszás lett a vége nem sokkal azután, hogy Cal Crutchlow LCR Hondáján ugyanerre a sorsra jutott.

Száraz meleg id?ben telt a hétvége els? két napja, vasárnapra virradóra azonban es? h?tötte le kissé a h?mérsékletet. A versenyre 138 000 néz? látogatott ki.

A csapatok a hétf?i napot is Brnóban töltik, a Michelin gumikat tesztelik.