MotoGP Mugello: Lorenzo a gy?ztes, de a nap h?se Marquez

Az olasz nagydíj az idei egyik legizgalmasabbnak ígérkezett. A Doktor hazájában, Mugellóban azt látni, ahogy a nemzeti h?s az els? rajtkockából indulva lenyomja a spanyolokat, több mint 100 000 olasz rajongót érdekelt. Aztán a dolgok nem úgy alakultak.

Nem csodálkoznánk rajta, ha a Yamaha eladások drámaian visszaesnének Olaszországban a következ? hetekben, és azok, akik mostanáig a Vespa és a Yamaha között hezitáltak, GT125-öst vásárolnának az új R1 helyett.

Valentino Rossi MotoGP Mugello 2016

A Doktor alatt ugyanis elfüstölt a motor. Addig minden elég jól ment, bár Lorenzo kezdett a leger?sebben, Rossit – amíg versenyben volt – nem tudta magáról leszakítani, és az olasz többször is be-bekóstolgatott a spanyolnak. Így izgalmas lett volna látni, ha… de Rossi motorjából a kilencedik körben füst csapott el?, ami a verseny feladására kényszerítette. Dupla blama, hogy a Yamaha a hétvégén másodszor mutatta be ezt a pirotechnikai show-t, az els? el?adásra a warm upon került sor, csak akkor Lorenzo alatt.
Az olasz kedvemcnek ezzel idén már két nulla pontos versenye van, 37 pont a hátránya Lorenzóval szemben mindössze hat futam után.

Akit érdekel a MotoGP Rossi nélkül is, az örülhet például Lorenzo gy?zelmének, aki a futam után megjegyezte, hogy a tempó nem volt olyan durva – helló, Rossi, így sem tudtál megfogni, gondolhatta. Vagy örülhet Marquez h?sies utolsó két körének, amib?l f?leg az utolsó olyan durva volt, hogy borzongva néztük. Keményen betette a motorját Lorenzo elé, volt egy kis adok-kapok, és már majdnem megnyerte a versenyt, amikor a célvonal el?tt néhány méterrel a 2015-ös világbajnok visszavette. Gy?zött Lorenzo.

Jorge Lorenzo Marc Marquez MotoGP Mugello 2016

A legjobb olasz Iannone volt, most egy pillanatra talán sajnálja a Ducati, hogy 2017-t?l elengedte ?t, a Suzuki viszont örülhet, f?leg, mert a sajátjai, Vinales és Aleix Espargaro második és hatodik rajthelyeik ellenére csak a hatodik és kilencedik helyeken értek célba. A jöv?re a Ducatinál maradó másik olasz, Dovizioso az ötödik lett.

Pedrosa a negyedik helyen futott be, ami kimondhatjuk, semmi különös, és igazából nem is értjük pontosan, mit vár t?le a HRC még két évig. Na jó, ha akarjuk, talán mégis.

Rossi mellett Scott Redding volt a másik kies?, és a Jack Miller, Alvaro Bautista, Loris Baz trió, akik már az els? körben elestek.
Folytatása következik június 5-én Spanyolországban.