MotoGP Sachsenring: Marquez a pole-ban, Lorenzo bajban

Marc Marquez a hetedik pole pozícióját szerezte meg zsinórban a Sachsenringen szombaton kora délután, miközben legnagyobb riválisa, Jorge Lorenzo kétszer is elesett az id?mér? edzésen.

MotoGP Sachsenring 2016 Marc Marquez

Miközben Marquez az edzések során nem ment rosszabbul, mint a harmadik hely, Lorenzo már az els? szabadedzést bukással kezdte. A regnáló világbajnok a Q1-ben is eldobta Movistar Yamaháját, majd a Q2-ben, az els? lassú kanyarban is bukott, így csak a 11. helyre sikerült kvalifikálnia magát, Váratlan ez a sorozat attól a versenyz?t?l, aki korábban kifejezetten keveset hibázott, mi több, 2004 óta nem indult a top tizen kívülr?l.

Marc Marquezt még az edzéseken igen jól teljesít? Andrea Iannone szorongathatta volna meg, de ? szintén eldobta a vasat, így a hondás spanyol 0,412 másodperc el?nnyel háborítatlanul szerezte meg az id?mér? els?ségét a meglepetés második Hector Barbera el?tt. Az Avintia Ducati versenyz?je ügyesen használta ki Marquez és Iannone közelségét, és élete legjobb rajtpozícióját szerezte meg kétéves GP14.2 motorján. Valentino Rossi indul a harmadik helyr?l vasárnap, az d?mér?n elért eredménye 0,506 másodperces hátrányt mutat Marquez mögött.

MotoGP Sachsenring 2016 Valentino Rossi

A nyári szünet el?tti utolsó futamot Marquez kezdi tehát az els? helyr?l, el?nye a világbajnokságban 24 pont Lorenzo és 42 pont Rossi el?tt.