MotoGP, Silverstone: Rossi nyeri az es?s versenyt

Valentino Rossi visszaszerezte világbajnoki els?ségét a hétvégi drámai es?s versenyen Silverstone-ban. Jorge Lorenzót Danilo Petrucci és Andrea Dovizioso nem engedték a dobogóra lépni.

A rajtceremóniát félbe kellett szakítani, mivel néhány perccel a verseny kezdete el?tt hatalmasat fordult az id?járás. A száraz versenyre számító fiatalok a bemelegít? körben egyre er?söd? es?vel szembesültek, így a késleltetett rajt el?tt rövid id?re mindenki elt?nt a boxában, hogy vizes szettre váltson.

A Movistar Yamaha versenyz?je uralta az es?t és a kalandos körülményeket. A verseny els? szakaszában átvette a vezetést csapattársától, Jorge Lorenzótól, akit idén második alkalommal fosztott meg értékes pontoktól a bukósisakja. Az es?ben úgy bepárásodott a plexije, hogy a verseny alatt kett?ig nem látott. Rossi másik riválisa, Marc Marquez a 13. körben esett ki, nem úgy néz ki, mintha bele tudna szólni a világbajnoki címért folytatott küzdelembe.

MotoGP Silverstone 2015

Az Octo Pramac Ducati színeiben versenyz? Danilo Petrucci élete versenyét futotta, els? dobogós helyét szerezte meg a MotoGP kategóriában, második lett. Még Rossit is be tudta támadni a verseny végefelé. Andrea Dovizioso szereplésével majdnem tökéletes nap volt a vasárnap a Ducati számára, aki elhozta a harmadik helyet Lorenzo orra el?l.

A Honda számára a nap kész rémálom volt. Hiába szerepelt a verseny els? köreiben az els? hatban három Honda-versenyz?, a végére csak Dani Pedrosa maradt, egy ötödik helyezést tudott gy?jteni.

Marquez a 13. kör elején elesett, miközben Rossit üldözte a második helyen. Motorja ledobta, így a Ducatik számára akadálymentessé vált az út a dobogóig.

Cal Crutchlow mi másról álmodott volna a hazai pályán, mint élete els? MotoGP futamgy?zelmér?l, reményeit azonban szétrobbantotta csapattársa, az újonc Jack Miller. A kis ausztrál nagyon jól kezdett, a 16. helyr?l rajtolva az ötödik helyig nyomult el?re, de egy merész man?ver miatt elesett, és magával vitte Cruthlow-t is.

Az es?s pálya sokakkal kiszúrt, akik a hétvégén korábban, a száraz pályán jó tempót tudtak menni.

Scott Redding – akir?l most derült ki, hogy 2016-ban a Pramac Ducatinál folytatja – hatodik helyezésével idei legjobb eredményét hozta, ezzel ? lett a legjobb brit, honfitársa, Bradley Smith a hetedik helyen zárt.

Andrea Iannone csendesen érkezett meg a nyolcadik helyre Aleix Espargaro elé, plusz Alvaro Bautista nevével zárul a top 10.

A legjobb újonc Maverick Vinales lett a 11. helyezésével, a legjobb Open kategóriás Nicky Hayden, 12.

Petrucci számára nagyszer? nap volt ez a vasárnap, csapattársa, Yonny Hernandez azonban nem volt ilyen boldog a végén, ? az els? kör els? kanyarkijáratában eldobta a vasat.