MotoGP, Indianapolis

Elképeszt? izgalmakat tartogatott az indianapolisi MotoGP futam – no nem az egész, de a vége biztosan. A rajtot követ?en hamar kialakultak a rendszerek a pályán, Lorenzo, Marquez és Pedrosa tudtak elszakadni a mez?nyt?l.

A pilóták utazósebességre kapcsoltak, ami néz?i szempontból általában nem sok jót szokott jelenteni, viszont szerencsére az egyes bolyokban nem alakultak ki nagy különbségek: a vezet? spanyol trió egy darabig egymás sarkában haladt (amíg Marquez brilliáns man?verrel meg nem el?zte Lorenzót, s tette ugyanezt kés?bb Pedrosa is). a végére aztán már nem volt kérdés az els? három sorrendje. Lorenzo ‘kissé’ csalódottan nyilatkozott a leintést követ?en, érzése szerint több volt ebben, de a technika és a gumik ma nem engedték, hogy tartsa a lépést a Hondákkal.

De a Crutchlow-féle brigád is együtt maradt. Rossi egy halvány rajtot követ?en szépen tornászta fel magát, majd végül eme bizonyos üldöz?boly különmeccsét meg is nyerte Crutchlow-val szemben. Ezzel a Doki alighanem kihozta a maximumot ebb?l a versenyb?l… szép volt! Crutchlow mögött Bautista ért célba a hatodik helyen.

Volt mit visszalassítania a rendez?nek az utolsó körben, ami azt illeti: a két ducatis csapattárs, Hayden és Dovizioso váll váll mellett harcoltak a nyolcadik helyért, és a nagy hévben kivezették egymást a pályáról.

A röpke motokrosszos kitér?b?l Bradley Smith profitált, aki így mindkettejket megel?zte a befutónál. Viszont nagyon szép légifotók készültek szegény ducatisokról a hétvége során, itt van egy a sok közül:

13 3 5 Colin EDWARDS USA NGM Mobile Forward Racing FTR Kawasaki 148.3 +1?09.462
14 2 71 Claudio CORTI ITA NGM Mobile Forward Racing FTR Kawasaki 148.0 +1?15.207
15 1 7 Hiroshi AOYAMA JPN Avintia Blusens FTR 147.8 +1?20.159
16 8 Hector BARBERA SPA Avintia Blusens FTR 147.4 +1?25.879
17 9 Danilo PETRUCCI ITA Came IodaRacing Project Ioda-Suter 147.2 +1?29.616
18 70 Michael LAVERTY GBR Paul Bird Motorsport PBM 146.9 +1?36.388
19 67 Bryan STARING AUS GO&FUN Honda Gresini FTR Honda 145.9 +1 kör h.

Kiestek

68 Yonny HERNANDEZ COL Paul Bird Motorsport ART 147.2
52 Lukas PESEK CZE Came IodaRacing Project Ioda-Suter 144.5
14 Randy DE PUNIET FRA Power Electronics Aspar ART 142.6

Nincs megállás, jön a Cseh Nagydíj augusztus 25-én, hazánkhoz ez a helyszín fekszik a legközelebb, aki teheti és kedve tartja, látogasson el Brnóba!

10 Bradley SMITH Yamaha 59

Izgalmas és fordulatos versenyt hozott a Moto2-esek összecsapása Indianapolisban, végül a spanyol Esteve Rabat nyerte meg a futamot a Tuenti HP 40 csapat kék-fehér színeiben, elragadva a gy?zelmet Takaaki Nakagamitól, és ezzel értékes bajnoki pontokat szerezve a listavezet?, ezúttal harmadik Scott Reddinggel és a csapattárs Pol Espargaróval szemben.

A Moto3 megnyeréséért az Estrella Galicia 0.0 csapat két versenyz?je meccselt nagyot: a két Alex, Rins és Marquez közül el?bbié lett a huszonöt egység, de óriásit ment a MotoGP-s Marc kisöccse. Maverick Vinales a harmadik, ezzel – nem meglep? módon – teljesen spanyol a dobogó a harmadik vonalban (is). Luis Salom, az összetettet vezet? KTM-es csak a tizedik helyr?l indulhatott, körr?l körre küzdötte fel magát az ötödik helyig, így végül ikszre hozta az amerikai fordulót…