MotoGP: Marquez megállíthatatlan, Brnót is behúzza

Fékezhetetlen öröm a Honda-boxban, hiszen nagyon fontos gy?zelmet ért el Marc Marquez a brnói pályán: a félelmetes újonc megnyerte a Cseh Nagydíjat csapattársa, Dani Pedrosa és a yamahás címvéd? Jorge Lorenzo el?tt, ezzel tovább növelve el?nyét a világbajnoki összetettben.

Jókora részben ennek a fiatal srácnak köszönhet?, hogy lett valami a MotoGP-b?l, hiszen az ? f?szereplésével végre valóban izgalmas versenyeket nézhetünk – persze a technikai er?viszonyok tekintetében még mindig rendesen fel van borulva a pálya, de legalább a Marquez, Pedrosa, Lorenzo trió együtt marad és sziporkázik nekünk hétr?l hétre.

A forgatókönyv nagyjából ugyanaz Csehországban, mint volt az elmúlt vasárnapon Indianapolisban: Lorenzo vezet, aztán jön a támadás Marquez részér?l, végül pedig az eladdig harmadik helyen motorozó Pedrosa is megel?zi a címvéd?t. Igaz, ezúttal nehezebben adta a b?rét Lorenzo, hét körrel a vége el?tt indította az els? attakot a #93-as, ezt még visszaverte a #99-es, szépen visszaf?zve a Yamahát a vezet? helyre. Majd, négy körrel a leintés el?tt már nem volt riposzt, Marquez az élre állt és fél kör múlva már – ezen a versenyen jelent?snek mondható – fél mp körüli el?nyre tett szert.

Rossi negyedik, neki ezúttal is Alvaro Bautista jutott ellenfélül: nem volt egyszer? dolga a Dokinak, de most is kihozta a maximumot, a lehet?ségekhez képest. Szép lenne, ha a dobogós helyekért meccselne ? is, de egyel?re úgy t?nik, ett?l nagyon távol van az olasz fenomén. Bradl magányosan kocog be a hatodik helyen, a ducatisok pedig most is fej fej mellett, de ezúttal krosszos epizódok nélkül érnek célba.

Anélkül, hogy belemennénk a zsurnalizmusok és közhelyek puffogtatásába, Marquez tényleg szép el?nyre tett szert üldöz?ivel szemben, hiszen négy versenyt nyert meg zsinórban (Sachsenring, Laguna Seca, Indianapolis, Brno). Pedrosa 26, Lorenzo 44, Rossi 70 ponttal van lemaradva az éllovastól, mikor még hét futam van hátra a 2013-as kiírásból. Legközelebb Silverstone-ban, szeptember elsején randevúzik a mez?ny, majd rá két hétre, szeptember idusán jön Misano.

A Moto2 izgalmas versenyét Mika Kallio nyerte meg, ez volt a finn els? gy?zelme a kategóriában. Kallio a pole-ból indult Nakagamival és Lüthivel osztozott a dobogón, Espargaro negyedik, a vb-t vezet? Redding nyolcadik. A Moto3-ban Alex Rins a gy?ztes a KTM nyergében, a német Jonas Folger jön be másodiknak, Maverick Vinalesé harmadik hely.

MotoGP Cseh Nagydíj, Brno: végeredmény