Nagy Gy?z?: évértékel? interjú

Eddigi pályafutásának legnagyobb sikerét érte el a MetalCom-Adrenalin H-Moto Team: élversenyz?je, a Superbike vb Superstock 1000-es sorozatában induló Gy?rfi Alen végül összetettben a 16. lett, Gyutai Adrián megnyerte az Alpok Adria bajnokság 125 GP kategóriáját, Kis Viktória pedig els? magyar n?ként egyrészt pontot szerzett a Superbike-ban nemzetközi versenyen, valamint a MAMS Gyorsasági Szakágában érdekelt csapatok szavazatai alapján ? lett 2012 legeredményesebb magyar n?i pályamotorosa. A csapat negyedik tagja, a Superstock 600-ben versenyz? – aki egyben Gy?rfi Alen f?szerel?je – Nagy Gy?z? sem panaszkodhat az idei szezonjára: ahány magyar bajnoki futamon elindult, mindig a dobogón végzett, míg az Alpok Adria Bajnokságban is pontszerz?ként zárta a küzdelmeket. A 37 éves motoros javában készül a 2013-as évadra, noha még nem döntötte el, marad a Superstock 600-ban, vagy kipróbálja magát a Superbike kategóriában.

A MetalCom-Adrenalin H-Moto Team egyik, ha nem a legfontosabb tagja, Nagy Gy?z? idén igencsak eredményes esztend?t tudhat maga mögött. Ráadásul a 37 éves motoros nemcsak versenyz?ként, hanem a csapat élversenyz?jének, a Superbike vb Superstock 1000-es sorozatában induló Gy?rfi Alennek a f?szerel?je is egyben, valamint a gárda másik két fiataljának, Gyutai Adriánnak és Kis Viktóriának is szakmai tanácsadójaként állt helyt.

„A 2012 es versenyszezonban nemcsak a saját versenyzésemre kellett koncentrálnom, hanem a többieknek is a lehet? legnagyobb segítséget kellett nyújtanom. Egyrészt ha Alennek versenye volt, és az ütközött az én futamommal, akkor természetes volt számomra, hogy a csapat élversenyz?je mellett maradok. Úgy érzem, Alen idei szereplése egyértelm?en bebizonyította, hogy magyar csapat, magyar szerel?kkel is képes eredményesen szerepelni, és külön öröm számomra, hogy ebben nekem is szerepem volt” – fogalmazott Nagy Gy?z?.

Így sajnos összesen négy versenyen tudott részt venni az Alpok Adria, és hármon pedig a Magyar Bajnokságban. Kiderült, hogy versenyz?ként is képes magas szinten teljesíteni, ugyanis a rendkívül er?s nemzetközi mez?nyben kétszer is pontszerz?ként zárt, míg valamennyi magyar futamon dobogósként végzett.

„Így utólag, az eredmények ismeretében sajnálom igazán, hogy nem tudtam az összes nemzetközi és magyar bajnoki futamon részt venni. A hazai pontversenyben az öt futamból csak három versenyen indultam, amelyeken kétszer a második és egyszer a harmadik helyen végeztem. Ezzel a teljesítménnyel is képes voltam a negyedik helyen végezni az év végi összesítésben, ráadásul mindössze két ponttal lemaradva a harmadik helyt?l. Az Alpok Adria mez?nyében négy versenyb?l kétszer, a cseh Mostban és a Slovakiaringen is pontszerz? helyen zártam” – értékelte az idei szereplését a 37 éves motorversenyz?.

Ami különösen jól esett számára, hogy Gy?rfi Alen valamennyi futamán ott volt mellette, és tanácsaival segítette a minél jobb eredmény elérésében. A csapat élversenyz?je úgy véli, ez a világ legtermészetesebb dolga, hiszen valamennyiüknek közös a célja: a gárda minden versenyz?je a lehet? legeredményesebben szerepeljen.

„?szintén bevallom, Gy?z? nélkül én is csak félkarú motoros lennék, ugyanis az ? szakmai tudása rengeteget segít nekem a saját versenyeimen. Nagyon örülök annak, hogy a csapatunk ilyen szép évet hagy maga mögött, és bízom abban, hogy a 2013 szezonban képesek leszünk mindezt felülmúlni” – árulta el Gy?rfi Alen.

Nagy Gy?z? abból sem csinált titkot, hogy nagyon motiválta ?t Gyutai Adrián és Kis Viktória remek szereplése, ugyanakkor ?szintén tudott örülni a sikereiknek.

„Adrián végig uralta saját kategóriáját, és szinte hihetetlen volt látni, ahogy negyedik pályamotoros szezonjában már egy komoly nemzetközi bajnoki címet is képes ilyen teljesítménnyel megszerezni. A harmadik idényét teljesített Viki a n?knek igencsak megterhel? ezer köbcentis Kawasakijával. Ám még így is képes volt els? magyar n?ként egy Stock motorral nemzetközi versenyen pontot szerezni a Superbike-ban férfiak között. Abszolút megérdemelte a gyorsasági szakágban érdekelt csapatok által megszavazott elismerést, miszerint ? lett 2012 legeredményesebb n?i versenyz?je. Azt viszont kifejezetten sajnálom, hogy az ? és a csapat örömét a sporthoz méltatlan támadással egyesek megpróbálják elrontani, mindössze azért, mert ezúttal mást láttak a legjobbnak” – jelentette ki Nagy Gy?z?.

A jöv?jével kapcsolatban csak annyi a biztos, hogy az idei, valamennyi szerepkörében folytatja a munkát és a versenyzést, ám az még nem d?lt el, hogy marad a Superstock 600-ban, vagy kipróbálja magát a Superbike kategóriában. Akármelyikre esik a választás, a cél nem változik: összetettben dobogón végezni a Magyar Bajnokságban.