Németh Balázs: Rijeka

A legkellemesebb dolgok a pályán történtek velem. Életemben el?ször motoroztam itt. 1.45-el indítottam. Az els? id?mér?n 1.40-et futottam. Azon kevesek egyike voltam, akinek sikerült javítani a délutáni „forró” futamon. Az 1.39.1 a 13. rajtkockát jelentette számomra. Ez Talmácsi Gerg?, és Juhász Tamás mögött a harmadik legjobb id? volt a magyarok között. A rajtot jól elkaptam, de mégis elsuhant mellettem néhány lóer?t?l duzzadó masina. Csak 16-nak fordultam az egyenes végén. Ezt kés?bb fotókról sikerült visszaállítani, mert akkor fogalmam sem volt hol vagyok. Nagyon jól sikerült Gerg? és Soltész Attila rajtja. Gerg? 2- nak, Attila 7-ként fordult.

Számomra küzdelmes körök következtek. Lassan, de biztosan sikerült átverekedni magamat az el?ttem totyogókon. A 9. kört?l támadó pozícióban voltam Attila mögött. Az els? forduló fiaskója után azonban fontosabb volt számomra biztonságosan befejezni a versenyt. Tizediknek jöttem be. Ez a magyar bajnokságban a dobogó 3. fokát jelentette számomra.

Csapatunk, a Talma Motorsport Egyesület nagyon jól szerepelt. Gerg? lett a legjobb magyar, Péntek Laci 15 helyet lépett el?re a rajtrácshoz képest. A magyar bajnokságban hárman végeztünk az els? négyben.