Oschersleben: SERT-gy?zelem, Kawa-felzárkózás

Szöveg: [motorinfo.hu] Fotó: BROrganisation

A várva várt párharc a Suzuki Endurance Racing Team (SERT) és a Kawasaki France között körülbelül négy órát tartott Oscherslebenben, az Endurance világbajnokság németországi viadalán. Jubilált a 24 órás verseny, tizedik alkalommal feszültek egymásnak a csapatok ezen a jeles helyszínen – ezúttal azonban rossz id? nehezítette a versenyz?k dolgát. A feszültség szinte kézzel tapintható volt a két gyári motoros együttes között, amelyet a francia kawások idegeit kezdték ki hamarabb: még a szürkület beállta el?tt, este hét óra után valamivel buktak, és estek vissza a kilencedik pozícióba. Eközben a SERT-esek magabiztosan vezették a futamot.

Az éjjel viszonylag simán, nagy balesetek nélkül elsuhant, pedig az úgy-ahogy felszáradt pályát ismét szemez? es? nedvesítette be. Három alkalommal kellett bejönnie a biztonsági autónak. A suzukis gárda könnyedén, saját tempóban nyerte a versenyt, 12 kör el?nnyel a Kawasaki el?tt. Ezzel a gy?zelemmel tovább növelték fórjukat a bajnoki összetettben a Bol d’Or el?tt, ahol már a 2007-es cím sorsa is eld?lhet a novemberben esedékes katari zárás eredményét?l függetlenül.

Bukásuk ellenére fontos pontokat szereztek a kawasakisok, akik másodikként értek célba. Gwen Giabbani után Julian Mazuecos is esett egyet az éjszaka alatt, de a Yamaha Austria utolsó órákban bekövetkezett m?szaki problémáját (jelent?s id?vesztés h?t?csere miatt) kihasználva, jó körökkel visszaszerezték az ezüstöt. A yamahások tehetetlenül nézték, ahogy az ellenfél behozza ?ket, és ?k a dobogó legalsó fokára szorulnak.

A verseny legszerencsétlenebb csapata címre többen pályázhatnak, ám a gy?ztes közülük minden bizonnyal a Yamaha Phase One lenne: a gárda ragyogóan ment, harmadik helyen álltak este 11 órakor, ekkor boxkiállásra kényszerültek, mivel Warwick Nowlandék kuplungproblémát észleltek. Nem sokkal kés?bb a motor feladta a szolgálatot: hiába volt hát a nagyszer? edzés és rajt, pont nélkül fejezte be az oscherslebeni maratont az angol együttes. A nap felzárkózása címet a második helyezett factory Kawasaki mellett a svájci Bolliger csapat érdemli: a mez?ny leghátuljáról voltak kénytelenek elindulni Patric Muff korai bukása miatt, végül a negyedik helyen intették le ?ket. Öt körrel el?zték meg az ötödik helyezettet, amely nem más volt, mint a BMW Motorrad formációja: a Thomas Hinterreiter, Rico Penzkoffer, Markus Barth összetétel? alakulat Magny Cours-ban (szeptember 15-16.) is ott lesz az R1200S-sel. A másik BMW-s csapat kilencedik lett, ?k az Open kategóriában indultak, így vb-pontokat nem szereztek. Az endurance szerelmeseinek a szeptember másodikai hungaroringi viadalt ajánljuk, amely remek futamnak ígérkezik, világbajnoki résztvev?kkel.