Phillip Island, 250: Jorge Lorenzo, a Sziget ura

A nyalókás hispánnak egyetlenegy célja volt Ausztráliában: bebiztosítani második vb-címét a 250-es kategóriában, miel?tt – 2008-ban – a MotoGP-be igazolna a Yamaha gyári együttesébe. A célt elérte: nagy különbséggel nyerte a Phillip Island-i felvonást a honfitárs Alvaro Bautista el?tt, a harmadik helyezett Dovizioso, aki egyre messzebb van az összetettben… 45 pont, ennyi a lemaradása a hondás olasznak, aki matematikai esélyét ugyan megmentette, de gyakorlatilag sansz nélkül maradt a titulusra. A mallorcai származású klasszis félelmetesen jó teljestményt nyújtott, nemcsak a versenyen, hanem az egész hétvégén, teljesen megérdemelten hozta el a 25 pontot a Szigetr?l. Húsz másodperc… ennyit vert Bautistára, majdani lehetséges örökösére. Micsoda szakadék. F?leg, ha számba vesszük, hogy – legalábbis futóm?vét tekintve – Lorenzo a tavalyi RSW-t vezeti, míg Bautista a 2008-as RSÁ-t.

‘Nagy harc volt, kemény verseny, amiben mindent megpróbáltam, de legfeljebb a dobogóra volt esélyem’ – így Andrea Dovizioso a leintés után. ‘Kicsúszott a kezemb?l a második hely is, Bautista nagyon ügyes volt. Tudom, hogy hatalmas a különbség, de Malajziában újra megpróbálom.’ Mi mást is tehetne szegény Andrea, aki tényleg a hátán viszi a csapatot és a márkát, amelyet képvisel. Most, hogy már csak 50 pont szerezhet? két nagydíjon, csoda kell a fordításhoz, pontosabban 45 egység ledolgozásához. F?leg egy ilyen Lorenzo-féle ellenében: ‘Megnyertem a kilencedik futamot a szezonban, mint Rossi és Biaggi annak idején, és ez remek dolog, nagyszer?en szórakoztam. Olyan volt helyenként, mintha egy krosszmotort vezettem volna, mivel igen fújt a szél, sokat kellett használni a kormányt. Ennél jobban aligha mehetett volna.’

Aoyama Hiroshi a negyedik helyre hozza a KTM-et, ami Kallio kiállása után azért okot ad az örömre Bartoléknak. A kiesés nem kerülte el a Tóth csapat két motorosát sem, sajnos mind Barbera, mind Tóth Imre 0-0 ponttal hagyja el Ausztráliát. Ötödik Lüthi, aki még második is volt és ragyogóan vezetett: a svájci Simont és Simoncellit el?zi meg a befutónál. Nem élete versenyét futotta De Angelis: kilencedik hely, +33 mp és technikai z?rök a féltávtól. Locatelli pontokat szerez borzalmas szombati esése másnapján.

Phillip Island, 250: végeredmény