Poggiali a dobogó legfels? fokán Mugellóban

A san marinói versenyz?, aki tavaly a 125 ccm-esek közt indulva nyert a mugellói pályán, most az els? rajtkockából induló Randy de Puniet-vel vívott nagy csatát az élen. Francia vetélytársa azonban a 13. körben kicsúszott egy jobbos kanyarban.

Ekkor még vissza tudott térni a pályára (az 5. helyen csatlakozott a többiekhez), de valószín?leg a kicsúszáskor a kerékre tapadt por miatt a verseny vége el?tt 2 körrel, mikorra sikerült felküzdenie magát a harmadik helyre, ismét kicsúszott. Ez azonban már nagyobb sebességgel történt, és noha nem igazán sérült LCR Apriliája, mégsem volt már esélye a verseny folytatására.

Így tehát 2 kör volt még hátra és 20 másodpercnyi el?nyt kellett volna lefaragnia a második helyen motorozó Nieto-nak, ami végül nem sikerült, így ? a dobogó második helyére állt – ez idei els? dobogós helyezése -, míg az olaszok közül a legjobb Battaini a harmadik helyet csípte meg a hazai pályán.