Puding próbája az evés!

A MAMS, a Szlovák Motoros Szövetség, a szervez?k, és a versenyigazgatóság, április 12-én délután egyeztetéssel kezdte, az idei szezon els? versenyprogramját. A szlovákok részér?l, Ladislav Snego szakágvezet?, a promóter Péter Surina, a versenyigazgató Tibor Uhrer voltak jelen. A magyarok részér?l, Herman Henrik a MAMS elnöke, Fekete János szakágvezet?, és a szervez? Kürti István. A szlovák és a magyar vezetés között, az elmúlt hónapokban voltak vitás helyzetek, melyet egy hosszú beszélgetésben szükséges volt feloldani. Sikerült több sarkalatos pontban véglegesen megegyezni, amit a továbbiakban mindkét fél maximálisan igyekszik figyelembe venni. A gördülékeny együttm?ködés, már az egész hétvége programjában érezhet? volt.

Szöveg: Vaslaki Tímea.

A szezon indulása el?tt, kérdés volt, hogy az idei szabálymódosításokat, mennyire sikerül betartatni a versenyz?kkel. A technikai el?írásokat, a motorosok többsége komolyan vette és megfelel? gépekkel érkeztek a versenyek el?tti ellen?rzésre.

A licencek kiadásakor látható volt, hogy a versenyz?k nagy része az els? osztályban lesz értékelve, a másodosztályba összesen két magyar versenyz? jutott. (110 %-os szabály alapján van meghatározva, ki indulhat az els? és ki a másodosztályban. a szerk.) Ennek értelmében a Magyar Bajnokság másodosztályában egyik kategória sem volt értékelhet?. Az els? osztályban, a nyílt nemzetközi mez?nyben, mindegyik kategóriában a kvalifikációhoz elegend? versenyz? indult.  Minden kategóriában a Supersport kivételével, magyarok arattak gy?zelmet és elhozták a dobogós helyezéseket is. A Magyar Országos Bajnokságban szabályban el?írt létszám értelmében, a SST1000 és a SSP600 kategória sem volt értékelhet?. A teljes mez?nyben 96 -an indultak, a négy résztvev? nemzet (cseh, lengyel, szlovák magyar), közül, a magyarok 39 f?vel álltak rajthoz. Sajnos hazánk versenyz?i közül sokan hiányoztak, a teljesség igénye nélkül, például Kis Viktória, Kovács Nikolett, Kispataki Viktor, Bérczi Dávid, Adorján Tamás, Hirczi Zoltán Pályi József.

A Szlovákia-Ringre kilátogató néz?k izgalmas versenyeket láthattak, remélhet?leg a csapatok is elégedetten, élményekben gazdagon távoztak. Néhány bukást eltekintve összeségében, az elvárásoknak megfelel?en zajlott le, az idei, els? Magyarország Nyílt Nemzetközi Gyorsasági Motoros Bajnokság. A következ? állomás május 18-19-én, a Hungaroringen kerül megrendezésre, melyre minél több néz?t, érdekl?d?t várnak a szervez?k.