Rookies Cup, Assen: Holland viharok

Nem volt egyszer? a hétvége Sebestyén Petinek a Red Bull MotoGP Rookies Kupa hollandia fordulóján. Közel nem talált rá olyan gyorsan az asseni pályára, mint egy héttel el?bb a doningtonira, az els? id?mér? edzést 18.-ként zárta. Miután a második es?ben zajlott, már senkinek nem volt lehet?sége javítani.

A versenynapon végig száraz volt a pálya, az er?s szélt?l eltekintve tökéletes versenykörülmények voltak. Peti jól kapta el a rajtot, de a második körben összeütközött egy ellenféllel és a mez?ny végére esett vissza. A végén a 18. helyen ért célba. „Nem volt egyszer? ez a verseny. Amikor koccantam, teljesen kiestem a ritmusból, és túl sokáig tartott, amíg ismét belerázódtam. De azt is el kell ismernem, hogy a mez?ny eleje ez alkalommal elérhetetlenül gyors volt nekem.”

A verseny elején egy tíz f?s boly harcolt az els?ségért. F?leg a spanyol Luis Salom, az amerikai Cameron Beaubier és a svéd Robert Gull határozták meg a tempót, és ?k hárman egy id?re le is szakadtak az üldöz?kt?l. De három körrel a vége el?tt ismét egy nyolc f?s élboly állt össze. Az utolsó körre az amerikai Kris Turner vette át a vezetést, de Salom és Beaubier keményen támadták. De a nagy csattanás pont mögöttük történt, amikor a tabella két éllovasa, az olasz Lorenzo Savadori és a francia Johann Zarco, valamint Gull összeütköztek.

Zarco és Savadori vissza tudtak állni, de csak a 11. és 13. helyen tudtak célba érni. Az éllovasok sem tudtak megegyezni a végs? pozíción. Szinte egymás mellett fordultak be az utolsó sz?k sikánba, Salom meglökte Turnert, az kiegyenesítette a sikánt és els?ként ment át a célon. De öt másodperces id?büntetést kapott, így a végleges eredmény Salom-Beaubier-Turner lett. Az összetettben továbbra is Savadori vezet 75 ponttal Zarco (64) és Salom (45) el?tt.