Rossi ismét megnyerte a házi versenyt Tavulliában

A Doktor farmján ötödik éve rendezik meg a „100 km del Campioni” elnevezésű versenyt. A váltó versenyek elvén működő futamot ismét Rossi nyerte akinek idén Franco Morbidelli volt a partnere. A fiatal olasz baráti viszonyt ápol Rossival, így jól ismeri a pálya minden méterét. A futamon összesen 4 csapat ért el 50 körös eredményt és Baldassarri-Pasini páros épp, hogy lemaradt a dobogóról.

A hivatalos eredményre véletlenül elírták Rossiék motorját és az jelent meg, hogy KTM-el versenyeztek. Hosszú perceken keresztül próbáltuk elemzni a fotókat de minden szempontból Yamahának tűnt a motor. A végén persze megjelent egy helyesbítés. Rossi az eredmény hirdetés után azzal viccelődött, hogy jót tett neki a szezon végén egy győzelem.

A jövőt illetően elárulta, hogy 2019-ben több GP versenyzőt szeretne meghívni. Olyan neveket említett mint Vinales, Petrucci, Rins.