SM OB, Kakucs: Du svájci?

Egy héttel a tököli nyitán után nem változott a gy?ztesek személye. Az Open kategóriában újra Urs Müller, a Prestige géposztályban megint Cyrill Scheiwiller diadalmaskodott. A magyar különítmény ifj. Kökényesi Györgyre lehetett a legbüszkébb.

Eljöttek, megmutatták mit tudnak, leiskolázták a mez?nyt és már robognak is tovább. Mint arra számítani lehetett, a külföldi motorosok krémje csak edzésnek gondolta a magyar supermoto bajnokság els? két fordulóját. A tököli és a kakucsi verseny egymás követ? vasárnap bonyolították le, így egy hosszabb családi vakációként felfogva látogattak el hazánkba a külföldi versenyz?k. Ismerkedtek a kultúrával, kirándulgattak, ettek egy kis gulást, majd amolyan levezetésként szétverték a magyar supermoto elitet.

Ennyire nem voltak unalmasak a versenyek

Cyrill Scheiwiller nem ismeretlen Magyarország, hiszen tudását egy magyar supermoto iskolában is csiszolgatta korábban. Együtt ment ifj. Kökényesi Györggyel, így a két klasszis nagyon jól ismeri egymást. Az ? párharcukról szólt a kakucsi hétvége. Viktor Bolsec, a horvátok bajnoka most nem volt itt, az ? szerepét vette át Kiskökény. A feladat nem volt egyszer?: a szélvészgyors svájci tinit, Cyrill Scheiwillert kellett két vállra fektetni. Sokáig úgy t?nt, hogy sikerülni fog… de kezdjük inkább az elején.

Az utolsó simítások

1:02.834-gyel Scheiwiller nyeri a szabadedzést, Kiskökény csak a harmadik a Prestige-mez?nyben. Hét tizeddel soványabb az ideje, mint svájci ellenfelének. A kvalifikáción újra Scheiwiller parádézik: 1:01.121 a legjobbja, Kökényesi hátránya már csak három tized. A magyar kontingens szerepe a tisztes helytállás a jobbára német ajkú ellenfelek koszorújában. Vermes Sándor az 5., Gagyi Péter a 8., Varag Oszkár a 11., Lánczi Sándor a 14. helyre min?síti magát. A sereghajtók hármas fogatát Bohács Róbert-Zóka Attila-Kakuszi Róbert alkotja a 15 perc plusz két körös futamok el?tt.

Kökényesi az élen

Els? nekirugaszkodásra Kökényesi hozza el a rajtot. Elegánsan csúsztat az aszfalton, és keményen küzd a terepen. A föld megremeg V2-es Apriliája hangjától, majd hirtelen elt?nik a horizonton. Utolérhetetlelennek t?nik a pálya mell?l, csak egy ember van, aki képes a tempóját tartani. Közvetlenül a hátsó kereke mögött idegesíti az 50-es rajtszámú Yamaha. Csak a megfelel? alkalomra vár.

Kemény volt a csata köztük

Kökény hat körig bírja a nyomást, Scheiwiller beszúr az aszfalton. Egy ellentámadás maradt még a magyar bajnok tarsolyában, de ez csak két körre elég. Az utolsó hét rundón már a svájci diktálja a tempót. Egyre jobban elhúz a 9-es rajtszámú Apriliától. Itt már nem lesz magyar diadal. Vermes 6., Gagyi 7., Varga-Lánczi-Zóka-Kakuszi-Bohács kéz a kézben az utolsó helyeken finisel.

…mindkét futamban

A második futam maradt utolsó reménysugárként. A svájci tinié a rajt, most Kökényesi játssza az üldöz? szerepét. Scheiwiller keményen megnyomja az elejét, a magyar harcos gy?zi tartani ellenfele iramát. Emlékezhetünk, egy héttel ezel?tt kondijára panaszkodott Kiskökény. Nem tudott teljes er?bedobással tréningezni a télen. De nem adja fel. Jobban érzi a terepet, most tudja kamatoztatni igazán motokrosszos múltját.

Scheiwiller öröme

A negyedik körben már a 9-es motor van az élen, de Cyrill újra visszatámad. Két körig megy Kökényesi el?tt, aki újra magához ragadja a kezdeményezést. Utolsó er?tartalékaiból még három kört présel ki az élen a magyar, aztán fejet hajt az ifjonti hév el?tt. Scheiwiller kérlelhetetlenül hozza a duplagy?zelmet Kakucson. Kökényesi 2., Gagyi 7., Vermes 9., Varga 11., Lánczi-Bohács-Zóka-Kakuszi sereghajtóként fejezi be a kakucsi kalandozást.

Verseny utáni csendélet

“Köki kemény ellenfél volt az egész nap folyamán. A pálya földes része nekem nem nagyon ment, neki viszont annál jobban. A futamok végére talán már elfáradhatott azért maradt le egy kicsit. Jó versenyeket zártam Magyarországon, a többi versenyen már nem leszek itt. Els?sorban a svájci bajnokságra koncentrálok ebben az évben.” – összegezte a magyarországi vendégszereplést a svájci reménység.

5. Kevin Reinhardt (Honda)

Az Open kategória közdelmei nem voltak ennyire látványosak. Urs Müler, ahogy egy héttel ezel?tt, most is g?zmozdonyként száguldott át az egész mez?nyön. A tököli verseny magyar h?se, Ónodi Benjámin és csapata, a Motomax KTM most nem volt itt, hogy megpróbálja megállítani az apró svájcit. Kis Tiborban, Deák Péterben, Kiss-Jakab Józsefben, Németh Józsefben, Koczka Tamásban, Nyilas Lászlóban, Kovács Zsoltban, Jurenka Richárdban és Bencsik Dánielben bízhatott tehát a magyar szív. A népes honi indulók ellenére nem jutott sajnos érem nekünk.

Két futam között

Müller meglepetésre csak a negyedik helyre kvalifikálta magát. Elmondása szerint az els? futóm?vel gy?lt meg a baja. Legjobb ideje, az 1:06.772 hat tizeddel volt rosszabb, mint Renee Föni 1:06.110-es pole köre. Koczka Tamás legjobb magyarként a 3. helyr?l várhatta a piros lámpák kialvását. Müllernek volt a legérzékenyebb keze, mindkét futamban ? fordulhatott els?ként.

Bencsik Dani

Az els? etapban még keménykedett vele Yves Lindegger és Franz Rudisuli, de a második futamot már utcahosszal nyerte az el?bb említett két úr el?tt. A versenyek után Kis Tibor végzett a legel?kel?bb helyen a magyarok közül. 4. lett az összetettben. Koczka Tamás az 5., Dák Péter a 6. Kiss-Jakab József a 7., Nyilas László a 8., Németh József a 9., Bencsik Dániel a 10., Kovács Zsolt a 12., Zajacko Attila a 13., Jurenka Richárd a 14. pozícióban fejezte be a kakucsi vasárnapot.

Urs Müller öröme

“Jól rajtoltam, el tudtam szakadni a mez?nyt?l és nyertem, bár az els? futamban kicsit megnehezítették a dolgomat. Most sietek haza Svájcba, idén már nem fogok indulni Magyarországon. Két hét múlva kezd?dik a svájci bajnokság, ott kell bizonyítanom majd.” – mondta Urs Müller, az Open kategória egyeduralkodója.

A következ? verseny május 10-én lesz a szlovákiai Prievidzában.