Supermoto EB Tököl, 2005. június 5.

Sajnos a 450-es magyarok kevesebb sikerrel jártak, mint Aradon. A Molnár testvéreknek (Honda) kevésbé feküdt ez a pálya, nekik jobban bejött a csupa aszfalt aradi gokart, s így nem tudta Tamás felküzdeni magát újra a harmadik helyre s Péter is csak a 16. lett. Az alig 17 éves Németh Balázs (KTM) viszont méltó ellenfélnek bizonyult a küldföldieknek, összetettben a hetedik helyen végzett. Az Aradon nagyot bukott Németh József (Suzuki) még az akkori sérüléséb?l nem teljesen felépülve állt rajthoz, hogy visszaadja a borulást a bulgár versenyz?nek. A nevezett nyolc magyar összességében a középmez?nyben végzett és tekintve, hogy milyen külföldi klasszisok indultak, ez nagyon szép teljesítmény.

Ismét nagy sikert arattak a Quadok. A 23 f?s mez?nyt és annak produkcióját látva a jelenlév? Balkáni Motorsport Szövetség elnöke rögtön lelkesen bejelentette, hogy a következ?, Macedóniában, Kicevoban megrendezend? EB fordulón sem maradhatnak el ezek a szörnyetegek. A dübörg? mez?ny kissé szétszakadozott ugyan, a lengyel Pawel Sobczyk (Yamaha) elképzelhetetlen tempót diktálva lett els? mindkét futamban. Ebben a kategóriában sem tudtunk ismételni, az aradi bajnok, Bucsi Attila saját építés? quadjával (BM 525) a 22. rajthelyr?l indulva küzdötte fel magát a kilencedik és ötödik – összetettben a hetedik – pozícióba most még jobban azon izgulva, hogy kifogy az üzemanyag, mert az aradi verziónál egy még kisebb tankot sikerült felszerelni a 2,2 km hosszú pálya kilenc körére. Vérre men? harcok árán lett második Tóth Demeter (Yamaha), maga mögé utasítva Farkas Tamást (Yamaha). A másik nagy esélyes, az átépített járgánnyal versenyz? Kunkli Tivadar (RST 700) összetettben a negyedik helyre jutott, de nem kis munka árán: az RST beindítása problémás dolog, de a rajthelyen mindkét futamban sikerült, ám a második futam elején lefulladt, majd’ fél kör hátránnyal eredt Tivadar a mez?ny után, és kimeríthetetlen kitartása révén 11. lett. Egy Quadok esetében ritka látványosságnak is szemtanúi lehettünk Vekedel Gábor bukása láttán. Szerencsére a versenyz? nem sérült meg, de gépe inkább gombóc formát vett föl a 4-5 átfordulás után.

Összességében egy nagyon jól szervezett, sikeres versenyt láthattunk, a verseny rendez?sége jelesre vizsgázott az els? Európa Bajnoki megmérettetésen. A nemzetköziség ellenben nem ér véget, hiszen a Magyar Bajnoki futamok nyílt kategóriájúak és most már állandó résztvev?i az osztrák supermotosok és cseh quadosok, ráadásul a legközelebbi Supermoto esemény Alpok-Adria forduló is lesz egyben az OB mellett, alig három hét múlva június 26-án Kalocsán a repül?téren.