Supermoto OB, Szeged

Egy régi álom valósult meg azzal, hogy egyszer a városban is találtak a szervez?k helyet egy supermoto OB megrendezésére. A sok keresgélés nem volt hiábavaló, mert augusztus 21-re Szegeden a Hangár Expo területén a raktárház körül egy 1600 m hosszú, lendületes, technikás pályát alakítottak ki 500 m (!) off-roaddal.

Az Amat?r-Junior összetett futamokban a motocrossos Junior Hugyecz Erik (Yamaha) azonnal letegezte a pályát és sokáig a feln?tt nagymotoros versenyz?knél is jobb id?ket ment. Az „öregek” között a szintén crossos gyakorlatú Koczka Tamás (KTM) és Erik apukája, Hugyecz Elek (Yamaha) vitték a prímet. El?ször Hugyecz nyert, másodszor pedig vetélytársa bukása után Koczka, a harmadik mindkét futamban az endurós Kóródi Imre (Husaberg) lett. Örvendetes volt látni, hogy a 80-as és 125-ös motorokkal induló srácok végig képesek voltak lépést tartani a nagyobb motorokkal, miközben egymás között vad harcokat vívtak. A leintésnél mindkétszer ugyanaz a sorrend született: az edzések leggyorsabbja Hugyecz Erik, a sérüléséb?l felépült Necsász Márk (KTM), és az ország legfiatalabb supermoto versenyz?je Ónódi Benjámin (Yamaha). A negyedik helyért folytatott, néhol test-test elleni összecsapásokból végül az újonc Holdonner Norbert haladt át els?ként a célvonalon.

A Prestige és Open osztályok együtt indított, de külön értékelt futamaiban Kökényesi György (Yamaha) ismét elemében volt, crossos múltját és hajdani teremcrossos tapasztalatait látványos supermotózásra fordította. Mindkét futambeli rajt-cél gy?zelméhez egy pillanatra sem fért kétség. A második helyért ádáz csatát vívott Molnár Tamás (Honda) és Benner Zsolt (KTM). Az els? futam Molnárnak sikerült jobban, de a második elején bukott, ezért utána 15 percig tekert a mez?ny után, hogy minél jobb helyezést érjen el, ám másodikként ezúttal Bennert intették le, harmadiknak pedig Zóka Attilát (Husaberg).

A quadok versenye a nap fénypontja volt. Ugyan meggy?lt a bajuk a pályával, mert a célegyenes el?tti cikk-cakkos szakasz eléggé lelassította és elszédítette ?ket, aztán az off-road puha talajától a nap végére felhólyagosodott a kezük, de azért egymás kergetésével is jócskán el voltak foglalva. Az els? futamot Farkas Tamás (RST) biztosan nyerte és ezt megismételte volna a következ?ben is, ha motorja a második körben nem mondja föl végleg a szolgálatot. A kockás zászló ezek után Vekedel Gábornak (RST) lengett el?ször. Másodiknak mindkét esetben Tóth Demeter (Yamaha) futott be, harmadiknak Bed? Tamás (Gas-Gas). Az Európa-bajnokság állásában legjobb magyarként szerepl? Bucsi Attila technikai probléma miatt sajnos nem tudott rajthoz állni.

Legközelebb szeptember 11-én, az idény utolsó el?tti forulójára a nyíregyházi repül?téren gy?lik össze az országos supermoto bajnokság mez?nye. A közvetlenül azt követ? hétvégén – szept. 17-18. – viszont már a szerbiai Kula-ban versenyeznek az Európa-bajnokság résztvev?i, amely a supermotosoknak a 5., superquadosoknak a 3. és egyben utolsó fordulójuk lesz. További információ itt.

Szöveg és fotó: Lukácsy Fanni