Suzuka 8 órás: Az Espargaro, Smith, Nakasuga alkotta Yamaha csapat gy?z

Az egyik oldalon végtelen öröm, a másikon hihetetlen csalódottság.

A Yamaha Factory Racing szerezte meg a gy?zelmet a 2015-ös Suzuka 8 órás versenyen. A MotoGP-s Pol Espargaro új rekorddal szerezte meg a csapat számára a pole pozíciót (2:06.000), és a csapat japán tagja, Katsuyuki Nakasuga is jobbat ment az id?mér?n a többi versenyz?nél.

Suzuka 8 órás 2015

A verseny során hatszor kellett pályára lépnie a safety carnak, de 204 kör megtétele után a Yamaha szerezte meg a gy?zelmet, el?ször a ’96-os Noriyuki Haga – Colin Edwards duó diadala óta. A leintés pillanatát a brit Bradley Smith élvezhette.

„Ez egy különleges verseny, a Yamaha 60 éves. Vezetik a MotoGP Világbajnokságot, ami mögött a fókuszban a második helyen a Suzuka 8 órás verseny állt, és nagyon örülök, hogy sikerült megmutatnunk, valójában mit tud a motor, és megszereznünk a nagyon is megérdemelt gy?zelmet 19 év után’ – mondta Smith.

A HRC csapata számára nagy csalódás hozott a hétvége. A 634-es rajtszámú MuSASHi RT HARC-PRO Hondán Takumi Takahashi után Casey Stoner els? etapja következett, de az ausztrál MotoGP Világbajnok biztosan nem úgy képzelte a visszatérést, ahogy az megtörtént. Az ötödik körében, a hajt?kanyar el?tti jobbosban felakadt a gáz, és Stoner durvát esett. Egészen pontosan lapocka- és bokatöréssel végz?dött számára a japán kaland, a csapat pedig a verseny feladására kényszerült.