Tavaszi szezonnyitány a Hungaroringen

[Az országos gyorsasági bajnokság nyitófutamairól fogadjátok szeretettel kedves olvasónk, Szabó Tamás beszámolóját! – [MI] Monoron voltunk azon a hétvégén…]

Két versenyz?i tesztnapot is szerveztek és utána április els? hétvégéjén már kezd?dött is az Országos Bajnokság els? futama. A részvétel igen szerény volt, lehet, hogy a hiányzók inkább locsolkodni mentek?

Pénteken lettek megrendezve a versenyhétvége szabadedzései, a kicsit borongós szemerkél?s id?járásban, a szombati nap viszont tavaszi napsütéssel és 15-20 fokkal csalogatta a motorosokat a mogyoródi aszfaltcsíkra.

Biel féktávon

A nyolcadliteres Sport kategória versenyében a nevez?k létszáma sajnos elég kevés volt, összesen nyolcnan álltak rajthoz, viszont ennek ellenére nagyon izgalmas verseny kerekedett ki bel?le. Az els? helyért folyt a nagy csata Biel Richárd és Gyutai Adrián között. Körr?l körre el?zgették egymást, majd a Tom Racing színeiben induló Biel Ricsi szorult az utolsó körben a második helyre és Gyutai nyerte a futamot. A harmadik helyen egy fiatal hölgy, Katona Klaudia ért célba.

125 Sport dobogó

A 600-as mez?ny már nagyobb létszámmal sorakozott fel, az utolsó induló a 21-es rajtrácson állhatott. A rajt rendben lezajlott és az idén az új Tom Racing csapatba igazolt Chrobák Jani jött el a legjobban. A második helyr?l rögtön els?nek fordult a cél végi kanyarban, ?t követte a szintén csapatot váltó Eiselt Botond. Harmadik helyr?l Györfi Alen indulhatott, viszont eléggé beragadt a rajtnál.

Chrobák Janit nem tudták megfogni

A mez?ny eleje különösebb bonyodalom nélkül teljesítette a 12 kört, Chrobák Jani ért be els?ként Suzukija nyergében, közel 4 másodperccel követte ?t Eiselt Botond, majd Györfi Alen tudhatta magáénak a dobogó 3. fokát.
OB értékelés eredménye: 1. Chrobák János, 2. Eiselt Botond, 3. Györfi Alen; Dunlop Trophy (amat?r) értékelés eredménye: 1. Eiselt Botond, 2. Deák Attila, 3. Kurucz Ferenc

Supersport 600 dobogó

A hatszázasok után az Open kategória következett, velük együtt indult a 750-es mez?ny is, így ez a futam lett a hétvége legnépesebb versenye. A 750-esek versenyét Adorján Tamás nyerte Jasensky Tomas és Császár András el?tt. A Dunlop Trophy értékelésben Császár András tudhatta magáénak a dobogó legfels? fokát, Kardos László a második és a nagyot hajrázó, szintén Tom Racinges Rimai Roland lett a harmadik.

Az ezresek között a sorrend az OB értékelésben: Kispataki Viktor, Sárkány Dezs? és Egedi Sándor lett, a Dunlop Trophy versenysorozatának els? versenyét ebben a kategóriában a Pro-Rideos Karsai Tamás nyerte, második a csapattárs Yosebashvili Mose és harmadik Bérczi Dávid lett.

Az ezres dobogó

A következ? fordulónak szintén a Hungaroring ad otthont április 23-án pénteken. Ezen a hétvégén (szombat-vasárnap) a nemzetközi Alpok Adria versenysorozat els? futamát rendezik meg a mogyoródi pályán; a tavalyi utolsó futamból kiindulva, ahol a 600-asok között Chrobák nagy csatában a 2. helyet csípte el, az ezresek között Kispataki és Juhász Dávid remekelt, idén is izgalmas futamnak nézhetünk elébe.