Toby Price nyerte a 2016-os Dakart

A Red Bull KTM versenyz?je, Toby Price nyerte a 2016-os Dakar Rallyt. A befutó Rosarióban, Argentínában volt, Price 39 perccel és 41 másodperccel érkezett be el?bb, mint a második helyezett Stefan Svitko.

Price gy?zelme azért is különleges, mert ? az els? ausztrál versenyz?, aki Dakart nyer, ráadásul a 28 éves srác tavaly állt itt rajthoz el?ször.

A chilei Pablo Quintanilla lett a harmadik a Husqvarnával, miután kemény küzdelemben sikerült felülkerekednie Antoine Méón és Kevin Benavidesen. Az utolsó el?tti napon elszenvedett bukásának köszönhet?en Méo végül csak az összesített hetedik helyen ért célba.

A pihen?napot követ?en Price teljesítménye végig er?södött, miközben vetélytársai küzdöttek. F?leg a HRC versenyz?je, Paulo Goncalves, aki egy esése után kiállni kényszerült. Joan Barreda sem tudta befejezni a versenyt, ? m?szaki hiba akadályozta meg benne.

Price gy?zelmével a KTM megszerezte egymás után a 15. els?ségét.

„Az els? ausztrálnak lenni, aki bármilyen kategóriában gy?z a Dakaron, elképeszt?. Húztam neki, ahol arra volt szükség, a legtöbb maratoni szakaszon pedig leginkább vigyáztam a motorra’ – mondta Price.