Tóth Imre Portugáliában

Imiék a ‘sötétben tapogatózva’ indultak neki a második id?mér?nek, de szerencsére a beállítás amivel kiment, jónak bizonyult.
Csak egyszer jött ki a boxba, majd folyamatosan javított, végül 2,5 mp-et vert rá a tegnapi idejére. Az utolsó körében mért legjobb idejével a 18. volt, de közvetelenül ezután bejöttek még hárman elé, így a 21. rajtkockából indul holnap. Vincent sajnos nem tudta felülmúlni a reggeli idejét, bár nagyon megközelítette azt. 1.48.6-tal azonban ma csak a 30. helyre futotta a 35 versenyz? közül. Mint elmondta a motorral ugyanolyan elégedett volt, mint reggel, azonban nem tudott jobbat menni. A holnapi verseny nagyon szorosnak ígérkezik, több esetben is el?fordul, hogy a versenyz?ket csak ezredek választják el egymástól.

Estoril GP – 3.nap – a futam

Borongós id?, viharfelh?k voltak jellemz?ek ma az estorili versenynapon, de az es? szerencsére megkímélte a versenyz?ket. A warm upon Tóth Imi jól ment, végig a 10-15. hely között motorozott az éjszakai es?t?l még fel nem száradt pályán. Mindig betáblázták neki az aktuális eredményét és mivel látta, hogy jó helyen van, nem akart kockáztatni, inkább rajtot gyakorolt, így végül hátracsúszott. Imi rajtja jól sikerült, 19. volt az els? körben, aztán feljött 17.-nek, de a 9. kör után bepárásodott a sisakja és a bal oldalon szinte semmit nem látott. Az egyenesekben mindig kinyitotta a sisakját, de egy-két kanyar után újra párás lett a plexi. Ezért nem tudott el?rébb kerülni, s?t még hátrébb csúszott, végül a 22. helyen ért célba.

Meglep?dve áll az eset el?tt a Nolan, hiszen a mai napon Pedrosa és Melandri sisakjával is ez történt, de ?k a száraz id?re való sisakot használták, Imi pedig azt, ami vízre van, mégis ugyanúgy bepárásodott. Érdekes, mert Stoner is Nolanban megy, és az övével nem volt ilyen probléma. Imi Shanghaitól a tavalyi sisakját fogja használni, az idei fejlesztést bekérték, megpróbálják kiküszöbölni a hibát. Imi nagyon mérges és csalódott, mert a motorja nagyon er?s, a rugózása pedig tökéletes volt, de a szerel?k biztosították arról, hogy az elkövetkezend? versenyeken is ilyen motor lesz alatta.

Vincent is jól rajtolt és ígéretesen küzdötte fel magát egészen a 21. helyig. De miközben Sandival meccselt, az egyik kanyarban kiszorult a f?re és majdnem elesett. Ezután eléggé visszavett a tempóból, ami érthet?, hiszen a legutóbbi jerezi futamon is elesett. Végül utolsó el?ttiként ért célba. Nem volt tehát szerencsés a Portugál futam a Team TOTH Hungary versenyz?i számára, de mindenki örömmel készül a következ? shanghaji megmérettetésre, hiszen ‘a csapat nagyon jól összeszokott és nagy öröm velük dolgozni’ mondta Imi a verseny után.

Imi személyesen már jobbulást kívánt Talmának és örül, hogy nem esett komolyabb baja!