TT 2012: törölve a Senior TT

A rossz id? közbeszólt a Tourist Trophy 2012-es kiadásának utolsó napján is. Miután a verseny szervez?inek az egész pénteki programot szombatra kellett halasztaniuk az id?járás miatt, a vasárnapi program is jelent?sen átíródott: tolódtak a versenyek, és hosszukat is rövidítették: a Leightweight TT három helyett két körös, a Senior TT hat helyett négy körös lett volna. Volna, mert a Senior TT-t végül egy az egyben lefújták – Conor Cummins, John McGuinness és Ian Lougher személyes pályabejárását követ?en biztonsági okok miatt megszületett a döntés: nem lesz Senior TT az idén.

A kiírásba idén visszavezetett Leightweight TT-n könny?, kéthengeres motorokkal indult a mez?ny, ezt a futamot végül az eredetileg tervezett három körös versenytávon indították el. A favoritnak tekintett Ryan Farquhar nyert a KMR Kawasakival, mögötte James Hillier, Michael Rutter, Cameron Donald, Russ Mountford és William Dunlop volt a sorrend, mindannyian Kawával. Farquharnak ez volt harmadik gy?zelme a Man szigeten.

Ami a seniorokat illeti, ez volt a legels? eset, hogy 1907 óta ne fussák meg ezt a versenyszámot (kivételt képeznek a világháborús évek illetve a kergemarha-kór miatt törölt 2001-es program). A helyszínen lév?knek természetesen nagy csalódást okozott a hír, a szervez?k jegyár-visszatérítéssel igyekeztek kárpótolni a szurkolókat.

McGuinness szerint korrekt döntés született: ‘Azt hiszem, helyes dolog volt törölni a versenyt. Legszívesebben itt maradnék még, és megvárnám, amíg ragyogó napsütés nem lesz, aztán jöhetne a motorverseny – de sajnos ez az opció nem lehetséges. Ami a pályát illeti, sajnos nem volt alkalmas állapotban. Itt indulni, els?ként rajtolni és nyerni, ez a legjobb érzés a világon számomra, ugyanakkor nagyon ideges lettem volna, ha ilyen csúszós, nedves és kiszámíthatatlan pályán kellett volna motoroznom. Nagy csalódás volt mindenkinek, de az élet megy tovább és mi már a jöv? évre készülünk!’