Valencia, 125: Faubel futamot és bronzérmet nyer

Lezárult a spanyol 125-ös bajnokság, mondhatnánk némi iróniával a valenciai nyitó verseny után. Hector Faubelt és Alvaro Bautistát egyaránt ünnepelhette a sokaság, el?bbit futamgy?zelméért, utóbbit egész esztend?s helytállásáért. Érdekes volt látni az egymással harcoló idei és a ‘jöv? évi’ Apriliát: Bautista innovatív RSÁ-ja most nem volt 100%-ig partner, valami kis hibája lehetett, mert a spanyol leszorult a dobogóról, ami t?le nagyon szokatlan idén. Döntésre várt a vb harmadik helye, melyet Faubel szép sikerével el is happolt a csak kilencedikként célba ér? Mattia Pasini el?l. Aki egyedüli fárosza az olasz motorsportnak a 125-ben, és felemás érzésekkel hagyja el az MVÁ-t: Lai kieséssel zárta utolsó futamát az osztály- ban, melyb?l ‘kiöregedett’, amúgy Zanetti hozott még egyetlen pontot a taljánoknak, s a többi néma csend.

A rajtot Mika Kallio kapta el remekül, akire tapadt a ragyogó Pol Espargaro: néhány kanyar erejéig sikerült is tartania a Faubel, Pesek, Simon, Gadea összetétel? üldöz?bolyt. Talmácsi Gábor is jól indult, a 12.-r?l a hetedik- nyolcadik helyre tört el?re. Rontott viszont a pole-ból Bautista, de pár kör nem tellett bele, már ? volt az els?: mesteri el?zéseket mutatott be. Aztán két KTM-es is kiszáll: el?bb Simon, majd az ifjú Krummenacher, miközben az élen Bautista és Faubel közlekedik nyolc kör elteltével.

A tizenegyedik fordulóban Faubel a célegyenes utáni el?zési ponton elmegy Bautista mellett, aki teret veszít. Becsületére legyen mondva, oroszlánként harcol a rászabaduló Lukas Pesekkel, egészen a leintésig elvannak egymással, végül a spanyol érvényesíti akaratát, a köhög?s RSÁ-val is kiemelked?en teljesítve. Pesek és a Derbi megint állták a sarat, jöv?re akkár több is sikerülhet a csehnek. Faubel megállíthatatlanul halad a gy?zelem felé, ami a bronzérmet jelenti számára, hacsak Pasini a hátsó csoportban nem tud megújulni. Márpedig nem tud: Talmácsi mögé érkezik, azaz elbukja az összetett dobogóját. Gabesz két hellyel el?zte meg Lüthit, ezzel a legjobb idei hondás pilótának mondhatja magát a 2006-os szezonban, hetedikként zárva a végelszámolásnál.

Talma versenye

A 12. helyr?l indult Talmácsi Gábor az utolsó, 24 körös versenyen, Valenciában. Nagyon jól rajtolt, hiszen hetedikként fordult az els? kanyarban. A dobogós helyezésbe ugyan nem tudott beleszólni, de végig nagyon jól tartotta magát és igyekezett teljesíteni a magának kit?zött cél: azt, hogy Thomas Luthi el?tt végezzen. Végül ezt a célját túl is teljesítette, hiszen Mattia Pasinit is sikerült megel?znie az utolsó kör utolsó kanyarjában. A versenyt Hector Faubel nyerte Mika Kallio és Sergio Gadea el?tt.

Talma a 8. helyével meger?sítette összetett 7. helyét és végül 119 ponttal zárta a 2006-os szezont.

Talma nyilatkozata:

„Nagyon jó verseny volt. Érzésem szerint életem egyik legnagyobb el?zését hajtottam végre, amikor az utolsó kanyarban elmentem Pasini mellett, aki szerintem számított rá, hogy megpróbálok elé kerülni, mert olyan sz?ken vette a kanyart, ahogy csak tudta, de sikerült, és végül én lettem a nyolcadik. Különösebb probléma nem volt a motorral, egyszer?en ennyit tudott. A futam közben többször is volt, hogy nem láttam a táblámat, mert a célegyenesben mindig melegszélben voltam, és nagyon koncentráltam. Boldog vagyok, mert sikerült megszereznem a legjobb hondás címet az összetettben és a körülményekhez képest jól zártuk az évet.”

Pontszerz? Koyama a vb-t?l búcsúzó Malagutival, míg Tóth Imi a pótmotorral a 33. helyet szerezte meg. Ezzel vége a 125-ös idénynek, spanyol fiesztával: Aspar Martinez és Alvaro Bautista fölényér?l szólt ez az év, a többieknek csak morzsákat hagyott a spanyol armada. Bautistára hétf?t?l már 250-es versenyz?ként tekinthetünk, a motormárka és a csapat természetesen ugyanaz.