Valentino Rossi év végén befejezi versenyzői pályafutását

A Dr. vagy ahogyan sokan becézik Vale év végén visszavonul a versenyzéstől. A hír hivatalos melyet a Stájer Nagydíj előtti sajtótájékoztatón jelentett be az olasz fenomén.

Rossi 1996 óta részese az utazó cirkusznak, az első évben természetesen a legkisebb géposztályban állt rajthoz. A 26 év melyet a pályán töltött rengeteg sikert és hatalmas népszerűséget hozott számára. A hétszer jutott fel a csúcsra és lett világbajnok a GP kategóriában, előtte még nyert 250 és 125 cm3-es kategóriákban.

Öröksége a sporteredményeken kivűl is kimagasló. Teljesen átformálta a motorsportot, olyan kedvelt sportoló és közéleti személyiség lett, ami nagyban hozzájárult a mostani GP népszerűségeihez. Egyedi stílusa (grafikái) szó szerint legendássá tették a sárga 46-os számot.

Rossi a sajtótájékoztatón elmondta, hogy a nyári szünet végére ígérte a döntést, amit meg is hozott. Ennek értelmében pedig az élete jövőre megváltozik mivel 30 év után már nem lesz motorversenyző.

„Ez egy remek és hosszú utazás volt, amit nagyon élveztem.”

Nyitókép: bikeit.gr