Varga Gerg? beszámolója

Rijeka után végre itthon, a Pannónia-ringen rendezték az Alpok-Adria bajnokság 4. fordulóját. Mindenki jó eredményt remélt, én személy szerint az els? ötöt, magyar értékelésben pedig a dobogót t?ztem ki célomnak. Az els? edzésen sikerült egy elég jót mennem (2:01,3) ami az 5. legjobb id? volt. Egy fél másodperc még volt fejben, amit szerettem volna a második edzésen kihozni, de az id? melegebbre fordult és nem jött a javulás. Egy osztrák még elém került, így a 6. helyr?l vártam a rajtot. Négyen voltunk 15 századon belül, így izgalmas verseny ígérkezett. Érdekesség, hogy a hivatalos pályacsúcstartó Andy Meklau csak a 8. rajthelyet szerezte meg a Ducatival. Bizonyára gondjai voltak a motorral, így a stock versenyen el sem indult végül. Superbike-ban aztán helyre tett mindent és magabiztosan nyert.

A versennyel nagyjából elégedett voltam, de képes lettem volna jobb eredményre is. A rajtnál elém került a cseh Prager, aki két körig eléggé feltartott. Elég bosszús lettem mire sikerült megel?znöm és közben Vida Tibi is meglépett, akit szerettem volna megel?zni. Egy darabig mentem rá, aztán valahogy kikapcsoltam. Párszor megcsúsztam és a közepére lelassultam, Prager eközben tartotta a tempóját, amivel utolért és jó ritmusban visszael?zött az utolsó el?tti körben. Próbáltam visszavágni, de sikertelen volt. Így végül a 6. helyet szereztem meg.

A jöv? héten irány Most, utána pedig szünet nélkül Brno. Brnóban mindig nagy élmény menni, ott ahol a MotoGp és ahol most Superbike Vb is ment. Kíváncsi vagyok, és most már nagyjából össze is lehet majd hasonlítani, vajon a Stock Vb-n hová tudnám kvalifikálni magam.