Versenyz? mondja: Chrobák János

2010. 08. 27-29-én a rijekai dühöng?be gy?ltek össze az Alpok Adria versenysorozat résztvev?i. A bajnokságban rendszeresen részt vev? versenyz?k már harmadszorra jártak idén a pályán. A csapatunk alpok-adriás képvisel?je, mivel nem jutott el a bajnokság összes futamára, így itt, Rijekában is el?ször járt ebben az évben.

Szöveg: Chrobák János

Pénteken kora délután érkeztünk meg. Napsütéses id?ben, két edzésre mentem fel a pályára. A már 80 kört használt gumi és az egyhónapos kihagyás meghozta az eredményt: 1:39-es id?ket sikerült motorozni, másnap következtek az id?mér?k.

Egy fokkal jobb használt gumi lett feltéve hátra, az els? id?mér? végére 1:36,648-ra sikerült letornáznom a körid?t. Ezután változékony lett az id?, es? és er?s szél kerekedett fel, a második id?mér?n egy félig vizes, félig száraz pálya várt ránk. Összesen öten bátorkodtunk fel a pályára, de én kíváncsi voltam, hogyan viselkedik a motor az enyhén vizes aszfalton száraz gumival, illetve az áttételemen is hosszítottam, amit szerettem volna kipróbálni.

A változtatás bejött, a pálya is egész jól tapadt vizesen, sikerült 1:37,6-os id?t motorozni. A szombat délután a hirtelen pakolásról szólt, mert nagyon gyorsan felkerekedett a szél, és röpködtek a sátrak. Mi szerencsére még id?ben pakoltunk és megúsztuk károk nélkül. Mivel a második id?mér?n már nem változott az eredmény, így maradt a 11. helyre elegend? eredményem.

Chrobák János, Rijeka onboard

Vasárnapra a warm-up, illetve a verseny maradt. Az id?járás kegyes volt hozzánk, mert kisebb szélre és ver?fényes napsütésre ébredtünk. A warm-upon 1:35,8-ra sikerült lefaragni az id?met, aminek már örültem és bíztam benne, hogy ez csak jobb lesz, mert még itt is a szombati gumi volt fenn. A versenyen egy-egy új Continental gumit kapott a két kerék, el?re egy medium keveréket, hátulra softot.

A rajtom jól sikerült, a 11. helyr?l a 9. helyen sikerült fordulnom az els? kanyarban. Több izgalmas kör következett, el?ttem bukással, hátulról támadással zajlott a verseny, míg a végén sikerült 6. helyen célba érnem. Az eredményemnek nagyon örültem, mert a körid?met stabilan tartottam és a legjobb id?m 1:35,252 lett. A mez?nyben egyedüli versenyz?ként képviseltem a Suzuki motort és a Continental gumi márkát és úgy érzem, kihoztam a Gixer széria futóm?véb?l amit csak lehetett.