Vinales tarolt Valenciában.

El?re leszögezzük, hogy a tesztekb?l nem érdemes messzemen? következtetéseket levonni. Ezek a hétvégék a munkáról szólnak, és sokan direkt nem adnak bele mindent és nem kergetik a körid?ket. Persze az is látszik, hogy ha valaki annyira ráérez a motorra, hogy körr?l körre képes hasonló eredményt felmutatni és onnan robbantani egy igazán jó id?t ráadásul ezt mindenféle teher nélkül. Van ilyen és ezen a teszten Vinales volt az az ember, aki ezt könnyedén abszolválta. Már az els? napon is ? volt a leggyorsabb és érezhet?en teljes az összhang csapata és közte és természetesen a motor és Vinales között. Jók a beállítások gyorsan tudott alkalmazkodni és remek id?ket karistolt a Valencia pálya körid?mér? rendszerébe.

MotoGp teszt valencia

A hétvége legnagyobb vesztese egyértelm?en a Suzuki csapat. Az els? nap az új szerzemény Iannone remekül ment, azonban a második napon mindkét versenyz? a csapatból pár perc különbséggel a 12-es kanyarban szó szerint kiszálltak versenyb?l. Rins ráadásul a jelenlegi hírek szerint a derekánál súlyosabban megsérült. Valószín?leg ki kell hagynia a következ? tesztet.

Az esések következtében félbeszakították a versenyt és egy plusz véd?falat emeltek a pályának erre a szakaszára így a hivatalos teszt is tovább tartott.

Érdekessége a tesztnek, hogy voltak, akik még az idei és voltak, akik már a 2017-es technikával köröztek. Vinales a jelenlegi Yamaha-val érte el az 1.30 alatti körid?t míg Marquez már az új Hondát tesztelte. Egyébként ? is elesett, de szerencsére sérülés nélkül zárta az egyébként érdekes esést, amit a pályára való visszatérés közben mutatott be a regnáló világbajnok.

Dovi és Iannone a teszt alatt végig közel voltak egymáshoz, ahogy egész évben a versenyeken is, most Dovi ért egyel feljebb a Ducatival. A csapattárs, aki most ismerkedik a vörösök motorjával a nyolcadik helyen zárt. Igaz ? tegnap már volt harmadik is és ma GP17 verzióval is körözött pár kör erejéig.

Az Aprilia igen jól zárta a hétvégét, Espargaro a 9. helyig jutott az id?mér?n és ezzel valószín?leg most az egész csapat elégedett. A KTM komoly hátrányból tornászta fel magát, igaz itt Kalliót váltotta a szintén Espargaro Pol, aki még mindig kiv?l van az 1.31-es id?n, de végre elindultak felfelé.