Zelenka tovább száguld!

Az ifjú tehetség sikerszériája úgy néz ki, hogy nem apad el, Zelenka tovább száguld. Kedvenc pályáján, a Hungaroringen ismét összeállt a technika, a csapat, kedvez? volt az id?járás is, így nagy fölénnyel sikerült megnyernie az összes edzést és a versenyeket is. Ezeknek köszönhet?en bizakodva várja a két hét múlva megrendezend? IMRC következ? fordulóját a Pannónia-ringen.

great

„A szombati versenyen a startom nem volt a legjobb, csak harmadikként jöttem el, de a második körben már az els? helyen voltam, majd a versenyt 27 másodperces el?nnyel megnyertem. A vasárnapi futamon a verseny megnyerésén kívül céljaim között szerepelt, hogy a magyar pályacsúcsot – melyet a bátyám, Aszalós Ádám tart (2:09.6) – megdöntsem. Reális célnak tünt, ugyanis 2:10.3-mal kvalifikáltam magam a versenyre, ami a pole pozíciót jelentette. A leintés el?tt három körrel, 30 másodperces el?nynél úgy gondoltam, hogy van három próbálkozásom erre a bizonyos célra. Éreztem a kör háromnegyedéig, hogy jó lesz, de sajnos az utolsó el?tti kanyarban a motor hátulja kicsúszott és átdobott. Felálltam és gyorsan felkaptam a motoromat, visszaálltam a versenybe, amit azonban nem sokkal kés?bb piros zászlóval egy bukás miatt leintettek. Így a szabályok értelmében – a leintés el?tti kör eredménye lett a verseny végeredménye – én lettem a gy?ztes. Az id?mön ugyan javítottam, de a rekord még maradt a régi.

great

Nagyon boldog vagyok, mert a kedvenc pályámon tudtam gy?zni, a további versenyeken is szeretném ezt a szintet hozni.

Köszönöm a támogatást az IMET Motorosboltnak, a Hungaroringnek, amiért edzés lehet?séget biztosított a számomra, a csapatomnak és a családomnak” – mondta Zelenka a verseny után.

„A versenyt megel?z? vasárnapi tesztelés sokat segített a versenyre való felkészülésben, módunkban állt kipróbálni azokat a technikai módosításokat és beállításokat, amiket az elmúlt verseny óta fejlesztettem. A hétvégén ismét maximális volt az összhang, ennek meg is lett az eredménye” – nyilatkozta a verseny után Zelenka édesapja, Aprilia RS125-ösének szerel?je Aszalós Péter.

3.    Bálint Kovács 16:34.371

A hétvége részletes eredményei megtekinthet?k az Alpok-Adria Road Racing oldalán.